Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Dramat na drodze. Traktorzysta potrącił rowerzystę
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:44

Dramat na drodze. Traktorzysta potrącił rowerzystę

rower
gov.pl / KM PSP Nowy Sącz

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu poinformowała o potrąceniu rowerzysty przez kierowcę ciągnika rolniczego na jednej z dróg publicznych w województwie małopolskim.

Poszkodowany 69-latek został przetransportowany do szpitala. Pomimo działań i wysiłków medyków, mężczyzna wkrótce zmarł.

Tragedia na drodze. Rowerzysta potrącony przez ciągnik

Do dramatycznego zdarzenia doszło we wtorek 12 października 2021 roku w Szczereżu (gm. Łącko, woj. małopolskie), o czym poinformowała na swojej stronie internetowej Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Informację o wypadku, w którym uczestniczył kierowca ciągnika rolniczego i rowerzysta, służby otrzymały po godzinie 8:00.

Na miejsce zadysponowano zespół ratownictwa medycznego, policję, a także zastępy JRG w Nowym Sączu, OSP Olszanka i OSP Łącko.

Działania na miejscu zdarzenia. Tragiczny finał

Jak przekazali druhowie z KM PSP w Nowym Sączu, służby ustaliły, że 69-letni rowerzysta został potrącony przez kierowcę ciągnika rolniczego.

W trakcie działań służb jeden z pasów jezdni był zablokowany. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, a ruch na drodze odbywał się wahadłowo.

Policja prowadziła w tym samym czasie działania dochodzeniowe. Akcja służb trwała łącznie około 1,5 godziny.

69-letni rowerzysta został przetransportowany karetką pogotowia do pobliskiego szpitala. Niestety, pomimo wszelkich wysiłków lekarzy, jego życia nie udało się uratować.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: gov.pl / KM PSP Nowy Sącz, wrp.pl