RolnikInfo.pl
kontrabanda

podkarpackie.kas.gov.pl

Kontrabanda zatrzymana. Tajemnicze chemikalia przechwycone przez KAS na granicy

7 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Podkarpacka Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie na swojej stronie internetowej opublikowała niepokojącą informację - na przejściu granicznym w Medyce zatrzymano nielegalny przewód chemikaliów przeznaczonych do ochrony roślin.

Kontrabanda była przewożona z Ukrainy do Szczecina, a preparaty - bez jakichkolwiek dokumentów - były niewiadomego pochodzenia.

Krajowa Administracja Skarbowa rozbiła kontrabandę

Krajowa Administracja Skarbowa nie po raz pierwszy informuje o zatrzymaniu nielegalnie przewożonych środków ochrony roślin na granicy. Czy oznacza to, że w naszym kraju produkty rolnicze niewiadomego pochodzenia są towarem chętnie kupowanym przez rolników?

Pracownicy KAS na stronie podkarpackiego oddziału napisali, iż do zatrzymania autobusu pełnego pojemników ze środkami ochrony roślin doszło na przejściu granicznym w Medyce.

Podczas sprawdzania pojazdu pracownicy KAS odkryli podejrzane produkty ukryte w podłodze, a nawet w zbiorniku paliwa. W sumie przejęto 230 pojemników z nieznanymi chemikaliami - 50 kilogramów i 29 litrów.

andrzej duda

Prezydent podpisał ustawę. Rzeczywistość rolników ulegnie zmianie

CZYTAJ DALEJ

Oszacowano, że łączna wartość produktów to 29 tysięcy złotych. Żaden z tajemniczych preparatów nie posiadał dokumentów uprawniających kierowców do wwożenia środków ochrony roślin na teren Polski.

Dalszy rozwój zdarzeń

Jak przekazuje rzecznik prasowy KAS, kierowcami autokaru byli obywatele Ukrainy. Co więcej, poza rolniczymi produktami, w pojeździe próbowano przemycić 4 tysiące sztuk papierosów i 430 litrów oleju napędowego.

Żaden z opisywanych produktów nie przekroczył granicy w Medyce.

W dalszej kolejności pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli 4 tysiące złotych w ramach kary grożącej obywatelom Ukrainy wskutek postępowania skarbowego.

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że w celu przewożenia przez granicę środków ochrony roślin wymagana jest specjalna zgoda ministra do spraw rolnictwa.

Rolnicy z pewnością nie powinni ulegać pokusie kupna tanich chemikaliów - nieznany skład produktu może doprowadzić do utraty plonu, obniżenia jego jakości i zniszczenia środowiska naturalnego.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: podkarpackie.kas.gov.pl

Podobne artykuły

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

Oszustwo "na cebulę". Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia

Czytaj więcej >
Zbiórka dla pogorzelców z Nowej Białej/Zrzutka.pl

Wiadomości

Wieś stanęła w płomieniach. Pomoc dla pogorzelców z Nowej Białej

Czytaj więcej >
premier

Wiadomości

Premier o rolnictwie podczas konferencji w Balicach: "Jest oczkiem w głowie"

Czytaj więcej >
sylwia spurek

Wiadomości

Europosłanka nie chce, by zwierzęta postrzegano jako jedzenie. Internauci odpowiedzieli

Czytaj więcej >
bijatyka

Wiadomości

Bijatyka byłego radnego PiS i handlarza na targu [WIDEO]

Czytaj więcej >
pogoda

Wiadomości

Pogodowy kataklizm na południu kraju. Strażacy ostrzegają przed niebezpieczeństwem

Czytaj więcej >