Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Biznes > Nie wiesz, jak opisać działkę do sprzedaży? Ten internauta poszedł na całego, jego opis bawi do łez
Iwona Stachurska
Iwona Stachurska 07.07.2024 18:03

Nie wiesz, jak opisać działkę do sprzedaży? Ten internauta poszedł na całego, jego opis bawi do łez

tabliczka sprzedażowa
fot. East News/ARKADIUSZ ZIOLEK

Niekiedy bywa w życiu tak, że los zmusza nas do sprzedaży swojej działki rolnej lub budowlanej. Czasem nie wiemy jak się za to zabrać i od czego zacząć. Otóż, najpierw spróbujmy napisać ogłoszenie ale takie, żeby przyciągnęło samym opisem jak najwięcej potencjalnych nabywców. Tak jak zrobił to jeden z internautów, który swoim oryginalnym ogłoszeniem zrobił w sieci furorę.
 

Problematyczny opis działki? Nie możliwe

Potrzebujemy pieniędzy albo zwyczajnie chcemy sprzedać działkę, jednak nie potrafimy zabrać się sami za opis nieruchomości? Nic dziwnego, czasem bywa to problematyczne. Trzeba znać wymiary, lokalizację, trzeba się zorientować czy na działkę doprowadzony jest prąd, gaz, woda, kanalizacja czy media. 

Podstawowe informacje plus zdjęcia działki do sprzedaży, to najważniejsze wiadomości jakie powinny znaleźć się w takim ogłoszeniu. No dobra, ogłoszenie napisane i poszło w świat. Wystawione na kilka stron i portali z możliwością kupna lub sprzedaży nieruchomości. Czekamy dzień, dwa, kilka tygodni, a i tak nikt się nie odzywa w tej sprawie. Czy coś zrobiliśmy źle? 

Tragedia w polskiej wsi. Zmarł rolnik przygnieciony przez ciągnik

Napisz opis nieruchomości jak pewien sprzedawca w sieci

Być może to nieatrakcyjny opis nieruchomości nie przyciąga nabywców. Być może trzeba zabrać się za to inaczej, może z dozą krytycyzmu i dawki humoru jednocześnie? Tak jak zrobił to jeden z internautów, który sprzedaje leśniczówkę w nieciekawym stanie. Jego opis rozbawił już tysiące osób, jednak twórca opisu działki sprawił, że ogłoszenie stało się viralem i jest rozpowszechniane przez tysiące internautów.

Sprzedam rozsypującą się ruderę w środku lasu. Jest to leśniczówka, ale wygląda jakby spadła na nią bomba atomowa, więc ogólnie masakra. Do tego działka - tylko 700m2, więc totalna porażka, bo co tam zmieścić? Nic. Lokalizacja taka jakaś z dupy - ni to Kujawy, ni to Mazowsze, gdzieś tam środek Polski, ale do Warszawy blisko, więc można szybko uciec jakby co. - napisał pan Tomasz, na jednej z grup sprzedażowych dotyczących nieruchomości.

Cena działki odstrasza, choć sam opis przyciąga uwagę

Internauci komentujący opis działki pana Tomka, rozbawieni są do łez. Wielu powtarza, że nigdy do końca nie przeczytali tak długiego opisu nieruchomości z tak ogromną ciekawością. Ale zaraz, zaraz to jeszcze nie koniec opisu, który zrobił w Internecie niesamowitą furorę. Musicie poznać cenę tej leśniczówki.

Jest prąd i wodociąg - ktoś miał niezłą fantazję żeby to tam ciągnąć. Po co??? Cena: masakra. Aż żal pisać, ale 150tys. I naprawdę w tej cenie można znaleźć znacznie tańsze działki z fajnymi sąsiadami dookoła. Takimi, którzy zapewnią brak nudy czyli strzyżenie trawnika o 6 rano w sobotę, nocne imprezy, kablowanie, itp. A tutaj niestety cisza. No i nikt się już nie wybuduje, bo dookoła tylko las 🙁 Chcesz kupić tą beznadziejną polankę na totalnym zadupiu? Pisz, ale jak ją kupisz, to współczuję, bo tam naprawdę nie ma nic oprócz nudnej przyrody i głupiej ciszy. - kończy swój opis pan Tomasz. 

Zainteresowani leśniczówką czy nie, musicie przyznać, że sprzedawcę poniosła wyobraźnia, która być może została naznaczona słowami od nabywców, widzących ową nieruchomość na własne oczy. Ogłoszenie zyskało 28 tysięcy reakcji, ponad 2900 komentarzy oraz 1,5 tysiące udostępnień.  Pomysł jest, rozgłos jest, może leśniczówka się sprzeda?