Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Niebywałe sceny na proteście rolników. Policjant trafił do szpitala
Iwona Stachurska
Iwona Stachurska 24.03.2024 14:08

Niebywałe sceny na proteście rolników. Policjant trafił do szpitala

strajk rolników
fot. materiały własne

Podczas czwartkowego protestu rolniczego w województwie kujawsko - pomorskim, miał miejsce szokujący incydent. Kierującej fordem 41-latki nie zatrzymała ani blokada rolnicza, ani policjant, w którego z impetem wjechała. Szczegóły porażają.
 

Blokada rolnicza w Osieku

20 marca miał miejsce ogólnopolski protest rolników, który w niektórych miejscach trwał jeszcze do czwartku. Rolnicy zablokowali drogi w około 600 miejscach w kraju. Niestety, długie czekanie na możliwy przejazd przez blokadę ciągników, bywa dla kierowców próbą sprawdzenia granic swojej cierpliwości. Nie wszyscy jednak potrafią czekać. 

Tak też stało się w czwartek, 21 marca podczas protestu rolników w Osieku pod Brodnicą (woj. kujawsko-pomorskie). Tuż przed godziną 6:00 rano, spiesząca się do pracy mieszkanka Rypina natknęła się niespodziewanie na blokadę rolniczą, choć informacja o proteście była podana do informacji wcześniej. 

Tragedia na proteście rolników. Nie żyje młody mężczyzna

Kobieta wjechała w policjanta

Ciągniki rolnicze ustawione były na drodze z Osieka w kierunku zakładu Agrolok. Jadąca fordem 41-latka nie zatrzymała się przed blokadą z ustawionych drewnianych palet i je staranowała. Widząc tę sytuację, ochraniający protest funkcjonariusz policji postanowił dać znak kierującej osobówką, by się zatrzymała. Stanął przed fordem, jednak kobieta niespodziewanie ruszyła wprost na mundurowego. 

Potrąciła policjanta, teraz usłyszy zarzuty

Pędzący w stronę policjanta samochód uderzył go w nogę. W wyniku potrącenia mundurowy wpadł na maskę auta, po czym rozbił jego szybę. 

Policjant trafił do szpitala. Wciąż w nim przebywa. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo – powiedział w rozmowie z Faktem sierż. szt. Paweł Dominiak z Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy

Z informacji policji wynika, że kierująca fordem 41-latka nie spieszyła się wcale do pracy. Powodem jej szaleńczej jazdy było spożycie alkoholu. Kobieta w takim stanie miała przejechać trasę 15 km. 

Kierująca miała 1,3 promila w organizmie. Została zatrzymana. Jak wytrzeźwieje, usłyszy zarzuty – poinformował sierż. szt. Paweł Dominiak dla Faktu