RolnikInfo.pl
pożar niemcy

Facebook / Ostseewelle HIT-RADIO Mecklenburg-Vorpommern

Niemcy: ponad 57 tys. świń spłonęło w ogromnym pożarze fermy przemysłowej

31 Marca 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Do niezwykle dramatycznej sytuacji doszło na jednej z największych ferm przemysłowych w Niemczech, gdzie hodowano trzodę chlewną. W wyniku pożaru spłonęło ponad 57 tysięcy świń. Straty szacuje się na kilka milionów euro.

Do pożaru doszło na fermie przemysłowej w miejscowości Alt Tellin w zachodnim Greifswaldzie, o czym poinformował Ostseewelle HIT-RADIO Mecklenburg-Vorpommern na Facebooku 30 marca 2021 roku. 

Gigantyczny pożar fermy przemysłowej

Do pożaru fermy trzody chlewnej w Niemczech doszło 30 marca 2021 roku przed południem. W filmie, który pojawił się na facebookowym profilu Ostseewelle HIT-RADIO Mecklenburg-Vorpommern możemy zauważyć wielkie kłęby dymu unoszące się nad zabudowaniami. 

Rzecznik lokalnej policji przekazał, iż przyczyna pożaru pozostaje nieznana. Prowadzone jest w tej sprawie śledztwo, toteż cały zniszczony obiekt został zablokowany, a na jego terenie pracują odpowiednie służby. 

Ferma w Alt Tellin była jednym z największych tego typu obiektów w Niemczech. Hodowano tam około 50 tysięcy prosiąt i 9 tysięcy macior. W wyniku pożaru spłonęła znacząca większość z nich - uratowano jedynie 1500 zwierząt.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-5]

Szczegóły zdarzenia

Ogień na fermie w Alt Tellin trawił cztery hale z trzodą chlewną w momencie, gdy na miejsce przyjechali strażacy. W szybkim tempie żywioł zajął kolejne pomieszczenia, których w sumie było osiemnaście. By oddać skalę dramatu, warto dodać, że każda z hal miała długość około 90 metrów.

Poza walką z pożarem na fermie strażacy musieli chronić przed ogniem położoną w bliskim sąsiedztwie biogazownię i silosy zasilające.

Gospodarstwo przemysłowe w Alt Tellin zostało zbudowane w 2011 roku, a jego wartość sięga 20 milionów euro. Wskutek ogromnego pożaru straty szacuje się na kilka milionów euro.

Opisywana ferma była jednym z największych tego typu obiektów za naszą zachodnią granicą. Zgodnie z danymi Federalnego Urzędu Statystycznego w Niemczech liczba ferm trzody chlewnej na przestrzeni lat spada, rośnie natomiast wielkość poszczególnych gospodarstw.

W ciągu lat 2010-2019 odnotowano 35-procentowy wzrost udziału ferm trzody chlewnej, które liczyły przynajmniej 2 tysiące świń, oraz 67-procentowy wzrost liczby ferm, gdzie utrzymywano minimum 5 tysięcy zwierząt.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

źródło: Facebook / Ostseewelle HIT-RADIO Mecklenburg-Vorpommern, cenyrolnicze.pl

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.wieckowska@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

świnie

Zwierzęta

Kierowca przewoził 70 świń. Pojazd zatrzymano do kontroli

Czytaj więcej >
myśliwy krowa

Zwierzęta

Myśliwy pomylił krowę ze zwierzyną łowną. Dramat rolnika

Czytaj więcej >
wścieklizna

Zwierzęta

Kolejne dwa przypadki wścieklizny. Choroba atakuje głównie jeden region

Czytaj więcej >
las grzybobranie

Zwierzęta

Nietypowe grzybobranie. W lesie znaleziono egzotyczne zwierzę

Czytaj więcej >
świnie

Zwierzęta

Niemcy: w oborze odkryto zmumifikowane świnie. Wszczęto śledztwo

Czytaj więcej >
pożar bydło

Zwierzęta

Nocny pożar w gospodarstwie. Zginęło 146 sztuk bydła

Czytaj więcej >