pożar niemcy
Facebook / Ostseewelle HIT-RADIO Mecklenburg-Vorpommern
Autor Magdalena Więckowska - 31 Marca 2021

Niemcy: ponad 57 tys. świń spłonęło w ogromnym pożarze fermy przemysłowej

Do niezwykle dramatycznej sytuacji doszło na jednej z największych ferm przemysłowych w Niemczech, gdzie hodowano trzodę chlewną. W wyniku pożaru spłonęło ponad 57 tysięcy świń. Straty szacuje się na kilka milionów euro.

Do pożaru doszło na fermie przemysłowej w miejscowości Alt Tellin w zachodnim Greifswaldzie, o czym poinformował Ostseewelle HIT-RADIO Mecklenburg-Vorpommern na Facebooku 30 marca 2021 roku.

Gigantyczny pożar fermy przemysłowej

Do pożaru fermy trzody chlewnej w Niemczech doszło 30 marca 2021 roku przed południem. W filmie, który pojawił się na facebookowym profilu Ostseewelle HIT-RADIO Mecklenburg-Vorpommern możemy zauważyć wielkie kłęby dymu unoszące się nad zabudowaniami.

Rzecznik lokalnej policji przekazał, iż przyczyna pożaru pozostaje nieznana. Prowadzone jest w tej sprawie śledztwo, toteż cały zniszczony obiekt został zablokowany, a na jego terenie pracują odpowiednie służby.

Ferma w Alt Tellin była jednym z największych tego typu obiektów w Niemczech. Hodowano tam około 50 tysięcy prosiąt i 9 tysięcy macior. W wyniku pożaru spłonęła znacząca większość z nich - uratowano jedynie 1500 zwierząt.

Janików: pożar zajął budynki, płody rolne i maszyny. Rolnik zemdlał z przerażeniaJaników: pożar zajął budynki, płody rolne i maszyny. Rolnik zemdlał z przerażeniaCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

Szczegóły zdarzenia

Ogień na fermie w Alt Tellin trawił cztery hale z trzodą chlewną w momencie, gdy na miejsce przyjechali strażacy. W szybkim tempie żywioł zajął kolejne pomieszczenia, których w sumie było osiemnaście. By oddać skalę dramatu, warto dodać, że każda z hal miała długość około 90 metrów.

Poza walką z pożarem na fermie strażacy musieli chronić przed ogniem położoną w bliskim sąsiedztwie biogazownię i silosy zasilające.

Gospodarstwo przemysłowe w Alt Tellin zostało zbudowane w 2011 roku, a jego wartość sięga 20 milionów euro. Wskutek ogromnego pożaru straty szacuje się na kilka milionów euro.

Opisywana ferma była jednym z największych tego typu obiektów za naszą zachodnią granicą. Zgodnie z danymi Federalnego Urzędu Statystycznego w Niemczech liczba ferm trzody chlewnej na przestrzeni lat spada, rośnie natomiast wielkość poszczególnych gospodarstw.

W ciągu lat 2010-2019 odnotowano 35-procentowy wzrost udziału ferm trzody chlewnej, które liczyły przynajmniej 2 tysiące świń, oraz 67-procentowy wzrost liczby ferm, gdzie utrzymywano minimum 5 tysięcy zwierząt.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

źródło: Facebook / Ostseewelle HIT-RADIO Mecklenburg-Vorpommern, cenyrolnicze.pl

Następny artykuł