RolnikInfo.pl
Policja - wypadek

Policja Wrocławska

O krok od tragedii. Kierowca już pożegnał się z prawem jazdy

20 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Udostępnij:

Do niebezpiecznego zdarzenia na autostradzie A4 w miniony piątek. Kierowca ciągnika siodłowego stracił panowanie nad autem, powodując, że ładunek, który przewoził, rozsypał się na jezdni. Po zdarzeniu kierowca trafił do szpitala. Jak się okazało, mężczyzna prowadził samochód pod wpływem alkoholu.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w miniony piątek 16 kwietnia bieżącego roku na 141 kilometrze autostrady A4. Na miejscu interweniowali funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Kierowca ciągnika siodłowego z naczepą, na której przewożone były bale drewna, stracił panowanie nad samochodem, po czym uderzył w bariery energochłonne, co sprawiło, że auto wypadło z jezdni. Podczas zdarzenia drewno przewożone na ciągniku naczepowym wysypało się na drogę. 

- Na szczęście inni kierowcy jadący autostrada, zdążyli wyhamować i nie doszło do tragedii - przekazał aspirant sztabowy Łukasz Dutkowiak z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

[EMBED-6]

Po zdarzeniu droga została zablokowana na kilka godzin. Podczas kontroli funkcjonariusz wyszło na jaw, że 50-letni mieszkaniec woj. łódzkiego jechał pod wpływem alkoholu.

Kierowca utracił prawo jazdy 

Jak się okazało, 50-letni kierowca miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak przekazał aspirant sztabowy Łukasz Dutkowiak z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, kierowca przez swoje nieodpowiedzialne zachowanie trafił do szpitala z obrażeniami ciała. 

Kierowcy po zdarzeniu zostało odebrane prawo jazdy, a o jego dalszych losach zadecyduje sąd. Kierowcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności. 

Jazda pod wpływem alkoholu 

Zgodnie z art. 178a Kodeksu karnego za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego można otrzymać grzywnę, karę ograniczenia wolności, bądź pozbawienia wolności do 2 lat. Kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat grozi kierowcom, którzy byli już wcześniej prawomocnie skazani za jazdę pod wpływem alkoholu, bądź środka odurzającego. 

Niestety, nie wszyscy kierowcy stosują się do hasła "piłeś - nie jedź". Jak niedawno informowaliśmy, 12 kwietnia zatrzymany został kierowca ciągnika rolniczego w miejscowości Opatów w województwie śląskim. Mężczyzna nie tylko kierował pod wpływem alkoholu, ale i poruszał się nieoświetlonym ciągnikiem, mimo cofniętych uprawnień, o czym więcej można przeczytać >tutaj<. 

Fot. Policja Wrocławska

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródła: Policja, Kodeks Karny

Podobne artykuły

Ochotnicza Straż Pożarna w Dygowie/Facebook

Maszyny

Wypadek podczas prac polowych. Kombajn przewrócił się na dach

Czytaj więcej >
OSP Kolonia Chmielnik/Facebook

Maszyny

Groźne zdarzenie podczas prac polowych. Rolnik trafił do szpitala

Czytaj więcej >
AndrzejRembowski/Pixabay ( zdjęcie ilustracyjne)

Maszyny

Od lewego do prawego pobocza. Jazda kierującego ciągnikiem wzbudziła podejrzenia

Czytaj więcej >
Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 2 w Lublinie

Maszyny

Pechowe koszenie trawy. Na miejscu interweniowali strażacy i policjanci

Czytaj więcej >
OSP Kobiór/Facebook

Maszyny

Groźny wypadek. Zderzenie ciągnika rolniczego z samochodem ciężarowym

Czytaj więcej >
Wypadek - nie żyje motocyklista

Maszyny

Mazowieckie: Tragiczne w skutkach zderzenie ciągnika rolniczego z motocyklem

Czytaj więcej >