Policja - rolnik
AndrzejRembowski/Pixabay
Autor Aneta Wasilewska - 4 Maja 2021

Podczas sadzenia ziemniaków natknął się na niebezpieczne znalezisko. Policja zaapelowała o ostrożność

Podczas prac polowych na działce letniskowej w miejscowości Kamień mieszkaniec Chełma natknął się na niebezpieczne znalezisko. Na miejscu pojawili się funkcjonariusze policji i żołnierze z patrolu saperskiego.

Jak powiadomiła komisarz Ewa Czyż z Komendy Miejskiej w Chełmie, mężczyzna podczas prac polowych natknął się na niebezpieczne znalezisko. Jak się okazało, przedmiot odnaleziony przez mieszkańca Chełma, który sadził ziemniaki na działce letniskowej w gminie Kamień, to najprawdopodobniej granat ręczny.

Niebezpieczne znalezisko podczas sadzenia ziemniaków

Mężczyzna o niebezpiecznym znalezisku natychmiast powiadomił policje, która została skierowana na miejsce zdarzenia. Funkcjonariusze zabezpieczali teren, dopóki na miejscu nie pojawił się patrol snajperski.

Rolnicy z Plutycz zwrócili się do fanów. Potrzebna jest pomoc w odnalezieniu świadków zdarzeniaRolnicy z Plutycz zwrócili się do fanów. Potrzebna jest pomoc w odnalezieniu świadków zdarzeniaCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez komisarz Ewę Czyż z KMP w Chełmie, granat najprawdopodobniej pochodzi z czasów wojny.

Co zrobić po dokonaniu podobnych odkryć?

Informując o zdarzeniu Ewa Czyż z KMP Chełm, przypomniała, że niewybuchy i niewypały mogą być bardzo niebezpieczne. Warto pamiętać, by nie przenosić i nie dotykać niebezpiecznych znalezisk. Trzeba także pamiętać, by nie wrzucać ich do ognia, stawu, jeziora czy rowu. Po dokonaniu podobnych odkryć należy skontaktować się z Policją.

- O nietypowym znalezisku należy natychmiast powiadomić Policję, a miejsce jego znalezienia zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych - podkreśliła Ewa Czyż z KMP Chełm.

W Polce co jakiś czas pojawiają się informacje, że odnajdywane są niebezpieczne znaleziska. Bardzo często można usłyszeć, że do odnalezienia niewypałów dochodzi na obszarach wiejskich. Na początku kwietnia do lidzbarskiego dyżurnego wpłynęło zgłoszenie o odnalezieniu niewybuchu. Jak się okazało, w miejscowości Chwalęcin gmina Orneta 2 kwietnia bieżącego roku na polu został odnaleziony pocisk moździerzowy. W tym przypadku, na miejscu skierowany został patrol snajperski, który przetransportował pocisk na poligon wojskowy celem neutralizacji.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: Policja

Następny artykuł