RolnikInfo.pl
krowy

unsplash.com / fot. Amber Kipp

Powiedziała, że umie doić krowy. Internauta: "Gdzie takie kobiety się podziewają, wszystko ucieka do miasta"

13 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Dyskusje internautów na grupach rolniczych w mediach społecznościowych precyzyjnie odzwierciedlają problemy, z jakimi mierzy się obecnie polska wieś. Pod ogłoszeniem z ofertą pracy związaną z dojeniem krów, swoje usługi zaproponowała młoda dziewczyna. Z pewnością jednak nie spodziewała się tak nietypowej reakcji ze strony innych mężczyzn w grupie społecznościowej.

Internauci byli wyraźnie zdziwieni tym, że młoda kobieta ma pięcioletnie doświadczenie w dojeniu krów. Ze strony rolników słychać było również ubolewanie, że większość pań wyjeżdża ze wsi i rezygnuje z wiązania swojej przyszłości z rolnictwem.

Zdziwienie męskiej części grupy

Nie od dziś wiadomo, że w rolnictwie aktywnie pracują zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Rolnicy mówią konkretnie - zadania w gospodarstwie muszą być wykonane, a praca nie cierpi ociągania się i jakichkolwiek taryf ulgowych.

Mimo to sam fakt, że do pracy w dużych gospodarstwach rolnych zgłaszają się młode kobiety, dziwi niekiedy samych rolników. Na jednej z popularnych grup w mediach społecznościowych pojawiło się ogłoszenie z ofertą pracy:

1

Na odpowiedzi ze strony zainteresowanych nie trzeba było długo czekać. Wśród chętnych do pracy znalazła się również młoda kobieta, która napisała:

gienek andrzej

Po ogromnej fali hejtu Gienek i Andrzej zniknęli. Co dalej z rolnikami?

CZYTAJ DALEJ
2

Można powiedzieć, że internautka zdawała się być doskonałą osobą do podjęcia pracy w gospodarstwie. Co ciekawe, pod jej komentarzem pojawiła się zaskakująca wymiana zdań męskiej części grupy społecznościowej.

Mężczyźni zabrali głos

Jak widać, młode kobiety chętne do ciężkiej pracy w gospodarstwach rolnych stają się coraz rzadszym zjawiskiem. Osoby takie najwyraźniej wywierają duże wrażenie na niektórych rolnikach. Jeden z internautów napisał wprost:

3

Inny natomiast zdiagnozował istotny problem wsi, jakim jest odpływ młodych mieszkańców do miast i porzucanie tradycji rolniczych:

4

Kolejny komentator skrytykował słowa swojego przedmówcy, wskazując, że praca przy udoju krów jest zbyt wymagająca dla kobiety:

5

Jak widać, nawet opinie samych rolników w kwestii pracy w gospodarstwie są bardzo zróżnicowane. Nie zmienia to jednak faktu, że powyższa wymiana zdań jest kolejnym dowodem na to, że wiele osób decyduje się na opuszczenie rodzinnych wsi i związanie swojego zawodowego życia z miastem.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

źródło: Facebook

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.wieckowska@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

wiejski cmentarz

Wieś

Na wiejskim cmentarzu zniszczono nie tylko drzewa. Parafia otrzymała karę finansową

Czytaj więcej >
grzyby

Wieś

Policjant wybrał się z dzieckiem na grzyby. Doszło do nietypowego spotkania

Czytaj więcej >
pożar stodoła

Wieś

Pożar stodoły. Policja aresztowała właścicielkę posesji

Czytaj więcej >
polsat rolnictwo

Wieś

Polsat zapowiedział nowy program o rolnictwie. Na wieś pojadą mieszkańcy miast

Czytaj więcej >
gospodarstwo agroturystyczne

Wieś

Tragedia w gospodarstwie agroturystycznym. Tajemnicza śmierć seniorów

Czytaj więcej >
petycja rolnik info

Wieś

Rolnicy "niezaradni i zacofani"? Petycja przeciwko kłamliwemu wizerunkowi w telewizji

Czytaj więcej >