RolnikInfo.pl
prezydent

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER; unsplash.com / fot. Chris Ensminger

Prezydent spełnił obietnicę daną rolnikom. Zrobił ważny krok

7 Lipca 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

30 czerwca 2021 roku na twitterowym profilu Kancelarii Prezydenta pojawił się wpis z krótkim wideo, przedstawiającym m.in. wizytę Andrzeja Dudy u rolników, których uprawy zostały zniszczone przez gwałtowne zjawiska pogodowe. Wiemy, że w tamtym czasie prezydent obiecał producentom żywności rozmowę z ministrem rolnictwa w celu udzielenia pomocy poszkodowanym osobom.

Prezydent Andrzej Duda dotrzymał danej rolnikom obietnicy i spotkał się z szefem MRiRW Grzegorzem Pudą we wtorek 6 lipca 2021 roku.

Spotkanie prezydenta z szefem resortu rolnictwa

Pogoda ostatnich tygodni nie oszczędziła ani rolników, ani ich upraw. Wielu gospodarzy, którzy nie byli w stanie ubezpieczyć swoich plantacji, poniosło ogromne szkody w wyniku opadów gradu i nawałnic.

Krótko po tych smutnych wydarzeniach na Twitterze, na profilu Kancelarii Prezydenta, pojawił się krótki spot dokumentujący wizytę głowy państwa m.in. u poszkodowanych rolników w województwie lubelskim.

Podczas opisywanego spotkania Andrzej Duda obiecał rolnikom, że w celu omówienia dodatkowych mechanizmów pomocowych dla poszkodowanych rolników spotka się z szefem resortu rolnictwa. Jak się okazało - prezydent spełnił obietnicę.

pożar

Pożar w gospodarstwie. Straty sięgają kosmicznej kwoty

CZYTAJ DALEJ

Szczegóły spotkania

Szef gabinetu prezydenta przekazał, iż Andrzej Duda w osobistej rozmowie z Grzegorzem Pudą opisał problemy, z jakimi po nawałnicach borykają się m.in. rolnicy na Lubelszczyźnie.

Jak dowiadujemy się z informacji zamieszczonej na oficjalnej stronie Kancelarii Prezydenta, Andrzej Duda wskazał na szczególnie trudną sytuację sadów jabłkowych i plantacji chmielu, z których za granicą słynie polskie rolnictwo.

Minister rolnictwa Grzegorz Puda zrelacjonował prezydentowi, w jaki sposób rząd próbuje pomagać rolnikom - m.in. w postaci doraźnych świadczeń, których proces wypłacania jest nadal w toku.

Minister dodał, że trwają prace nad możliwością zwiększenia puli pieniędzy na pomoc rolnikom. Ponadto zapowiedział przyjrzenie się systemowi ubezpieczeń rolnych.

Warto dodać, że po spotkaniu z Grzegorzem Pudą, Andrzej Duda udał się na rozmowę z premierem Mateuszem Morawieckim, któremu również przedstawił trudną sytuację rolników po nawałnicach.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: Twitter, prezydent.pl

Magdalena Więckowska

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

cpk rolnicy

Wiadomości

Alarmujące informacje ws. CPK. Jaki los czeka rolników?

Czytaj więcej >
pzł polski związek łowiecki

Wiadomości

PZŁ o utrudnieniach w procesie zwalczania ASF. Wspomniano o rolnictwie wielkoobszarowym

Czytaj więcej >
kołodziejczak strajk

Wiadomości

Agrounia i personel medyczny dalej strajkują. Kołodziejczak skrytykował pewną grupę zawodową

Czytaj więcej >
premier mateusz morawiecki

Wiadomości

Premier: nowy system ubezpieczeń dla rolników już w październiku

Czytaj więcej >
ubojnia

Wiadomości

Szereg rażących nieprawidłowości w ubojni. Lekarz weterynarii nie reagował?

Czytaj więcej >
strajk medyków agrounia

Wiadomości

Agrounia strajkuje z medykami. Policja znalazła niepokojący ładunek w busie

Czytaj więcej >