Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wieś > Tragedia w powiecie olsztyńskim. Nie żyje 7-letnia dziewczynka zagryziona przez psy
Iwona Stachurska
Iwona Stachurska 25.06.2024 20:20

Tragedia w powiecie olsztyńskim. Nie żyje 7-letnia dziewczynka zagryziona przez psy

radiowóz policyjny
fot. Policja Podkarpacka

Smutna wiadomość nadeszła we wtorek po południu. W miejscowości Barczewo w woj. warmińsko-mazurskim znaleziono ciało siedmioletniej dziewczynki, która została zagryziona przez psy. Dziecko przebywało na posesji, gdzie znajdowała się również hodowla dwóch ras psów. Dziewczynka była pod opieką koleżanki swojej mamy. Sprawą zajęła się prokuratura.
 

Dramat w gospodarstwie w woj. warmińsko-mazurskim

Na jednej z posesji w gminie Barczewo, w woj. warmińsko-mazurskim znaleziono we wtorek około godziny 14:00 ciało siedmioletniej dziewczynki.

Dziecko przebywało na podwórku, na którym hodowano dwie rasy psów: dogi niemieckie oraz buldogi francuskie. Dziewczynka jak podaje policja, znała zarówno rodzinę u której się znajdowała, jak i wszystkie hodowane tam psy.
 

Kiedy zbieranie jagód może zakończyć się mandatem? Kary nawet do 500 zł

Zwłoki 7-latki znalezione na posesji w powiecie olsztyńskim

Na miejscu zdarzenia pojawili się funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

 Dostaliśmy informacje, że w miejscowości pod Barczewem znaleziono zwłoki siedmioletniej dziewczynki pogryzionej przez psy. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, ustalili, że były tam dwie hodowle psów, których właścicielem jest jedna osoba. Wstępnie można powiedzieć, że dziewczynka dostała się do miejsca, gdzie były psy i została ugryziona tak, że zmarła - powiedział w rozmowie z TVN24 młodszy aspirant Jacek Wilczewski z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Sprawą zajęła się prokuratura

Policjant przekazał, że siedmiolatka podczas dzisiejszego dnia, przebywała pod opieką koleżanki jej mamy. Nie wiadomo jak dostała się do miejsca, w którym znajdowało się hodowla psów. 

Mundurowi ustalają dokładne okoliczności, w których doszło do zagryzienia małej dziewczynki przebywającej na terenie gospodarstwa w powiecie olsztyńskim. Postępowanie w tej sprawie będzie prowadzić Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ. Tragiczne wiadomości przekazał w dniu dzisiejszym jako pierwszy serwis RFM FM.