Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Tragedia w Przemyślu. Spłonęło sześć koni
Justyna  Nachman
Justyna Nachman 20.09.2023 16:52

Tragedia w Przemyślu. Spłonęło sześć koni

konie w stajni
fot. ilustracyjne/pixabay

W nocy z 19 na 20 września w Przemyślu (woj. podkarpackie) w jednym z budynków gospodarskich wybuchł pożar. Sześciu koni nie udało się uratować.

Pożar w stajni

Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy z 19 na 20 września w Przemyślu. Strażacy zostali powiadomieni o pożarze stajni przy ul. Idzikowskiego (Przemyśl) o godz. 2:00 w nocy. Gdy przybyli na miejsce, drewniano-murowany budynek stajni cały był objęty ogniem.

W pożarze spłonęło sześć koni

Służbom ratowniczym przybyłym na miejsce zdarzenia nie udało się uratować zwierząt znajdujących się w budynku

Podczas gaszenia części murowanej, strażacy odnaleźli 6 martwych koni. W części drewnianej, w której znajdują się boksy, nie było zwierząt. Część drewniana spłonęła doszczętnie" - powiedział rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu.

Przyczyna pożaru

Jak podaje serwis radio.rzeszow.pl, w akcji gaśniczej brało udział łącznie 9 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Na miejscu obecna była również policja. Strażacy wciąż są na miejscu i dogaszają zgliszcza. Jak na razie przyczyny pożaru nie są znane

Przyczyna pożaru będzie badana w trakcie postępowania policji - powiedział na łamach nowiny24.pl bryg. Grzegorz Latusek, rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu.