RolnikInfo.pl
las

unsplash.com / fot. Jamie Street

Ukradł kamerę z lasu. Policjanci oniemieli, gdy zobaczyli resztę zdobyczy

4 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

27-letni mężczyzna został zatrzymany w związku z kradzieżą kamery z lasu. Jak się wkrótce okazało, kamera była niewielką częścią łupów, które w swoim domostwie przechowywał mieszkaniec gminy Kamieńsk.

Jak przekazują funkcjonariusze KWP w Łodzi, 27-latek posiadał karabinek KBKS, 296 sztuk amunicji, trofea myśliwskie, zwierzęce żuchwy, wypchane ptaki, znaleziska archeologiczne, a także... żywego jastrzębia.

Wszystko zaczęło się od kamery z lasu

Można by powiedzieć, że 27-latek mógłby dalej prowadzić nielegalny proceder zbieractwa najrozmaitszych przedmiotów, gdyby nie jego akcja związana z kradzieżą kamery z lasu.

Cała sytuacja została opisana przez funkcjonariuszy KWP w Łodzi. 2 czerwca 2021 roku policjanci z Kamieńska otrzymali zgłoszenie o kradzieży kamery wartej ponad 1000 złotych, która umieszczona była na poletku łowieckim.

Policjanci w szybkim tempie namierzyli podejrzanego - jak przekazuje policja, okazał się nim być 27-letni mężczyzna mieszkający w okolicy.

Rolnicy Podlasie - Andrzej

Szczere wyznanie Andrzeja z "Rolnicy. Podlasie". Syn Gienka o napojach wyskokowych

CZYTAJ DALEJ

Nie tylko kamera, ale i żywy jastrząb

Funkcjonariusze podczas przeszukiwania miejsca zamieszkania podejrzanego odkryli jednak o wiele więcej niepokojących znalezisk, niż tylko skradzioną kamerę z lasu.

Wśród przedmiotów, jakie znaleźli policjanci, były: zaginiona kamera, karabinek KBKS z 296 sztukami amunicji, wypchane krogulce, czaszkę bobra, trofea myśliwskie, żuchwy zwierząt i parostki kozłów.

Jakby tego było mało, mężczyzna trzymał w domu żywe zwierzę objęte ochroną - jastrzębia. Jak wytłumaczył, złapany przez niego drapieżnik wylądował w klatce, ponieważ polował na gołębie jego ojca.

Jak wskazywał 27-latek, wszystkie zgromadzone znaleziska i zdobycze wynikały z jego miłości do łowiectwa.

Jak się jednak okazało, mieszkaniec gminy wykazywał także zainteresowanie archeologią - w jego domu policjanci odkryli bowiem zbiór wykopanych, starych monet i amunicji, na których posiadanie nie miał pozwolenia.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży, nielegalnego posiadania broni i przekroczenia zapisów ustawy o prawie łowieckim i ochronie zabytków. Za wszystkie przestępstwa grozi mu do ośmiu lat więzienia.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: policja.pl

Podobne artykuły

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

Oszustwo "na cebulę". Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia

Czytaj więcej >
Zbiórka dla pogorzelców z Nowej Białej/Zrzutka.pl

Wiadomości

Wieś stanęła w płomieniach. Pomoc dla pogorzelców z Nowej Białej

Czytaj więcej >
prezes pis

Wiadomości

Prezes PiS o rychłych zmianach na wsi. Obietnice dla rolników

Czytaj więcej >
premier

Wiadomości

Premier o rolnictwie podczas konferencji w Balicach: "Jest oczkiem w głowie"

Czytaj więcej >
sylwia spurek

Wiadomości

Europosłanka nie chce, by zwierzęta postrzegano jako jedzenie. Internauci odpowiedzieli

Czytaj więcej >
bijatyka

Wiadomości

Bijatyka byłego radnego PiS i handlarza na targu [WIDEO]

Czytaj więcej >