RolnikInfo.pl
las

unsplash.com / fot. Jamie Street

Ukradł kamerę z lasu. Policjanci oniemieli, gdy zobaczyli resztę zdobyczy

4 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

27-letni mężczyzna został zatrzymany w związku z kradzieżą kamery z lasu. Jak się wkrótce okazało, kamera była niewielką częścią łupów, które w swoim domostwie przechowywał mieszkaniec gminy Kamieńsk.

Jak przekazują funkcjonariusze KWP w Łodzi, 27-latek posiadał karabinek KBKS, 296 sztuk amunicji, trofea myśliwskie, zwierzęce żuchwy, wypchane ptaki, znaleziska archeologiczne, a także... żywego jastrzębia.

Wszystko zaczęło się od kamery z lasu

Można by powiedzieć, że 27-latek mógłby dalej prowadzić nielegalny proceder zbieractwa najrozmaitszych przedmiotów, gdyby nie jego akcja związana z kradzieżą kamery z lasu.

Cała sytuacja została opisana przez funkcjonariuszy KWP w Łodzi. 2 czerwca 2021 roku policjanci z Kamieńska otrzymali zgłoszenie o kradzieży kamery wartej ponad 1000 złotych, która umieszczona była na poletku łowieckim.

Policjanci w szybkim tempie namierzyli podejrzanego - jak przekazuje policja, okazał się nim być 27-letni mężczyzna mieszkający w okolicy.

Rolnicy Podlasie - Andrzej

Szczere wyznanie Andrzeja z "Rolnicy. Podlasie". Syn Gienka o napojach wyskokowych

CZYTAJ DALEJ

Nie tylko kamera, ale i żywy jastrząb

Funkcjonariusze podczas przeszukiwania miejsca zamieszkania podejrzanego odkryli jednak o wiele więcej niepokojących znalezisk, niż tylko skradzioną kamerę z lasu.

Wśród przedmiotów, jakie znaleźli policjanci, były: zaginiona kamera, karabinek KBKS z 296 sztukami amunicji, wypchane krogulce, czaszkę bobra, trofea myśliwskie, żuchwy zwierząt i parostki kozłów.

Jakby tego było mało, mężczyzna trzymał w domu żywe zwierzę objęte ochroną - jastrzębia. Jak wytłumaczył, złapany przez niego drapieżnik wylądował w klatce, ponieważ polował na gołębie jego ojca.

Jak wskazywał 27-latek, wszystkie zgromadzone znaleziska i zdobycze wynikały z jego miłości do łowiectwa.

Jak się jednak okazało, mieszkaniec gminy wykazywał także zainteresowanie archeologią - w jego domu policjanci odkryli bowiem zbiór wykopanych, starych monet i amunicji, na których posiadanie nie miał pozwolenia.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży, nielegalnego posiadania broni i przekroczenia zapisów ustawy o prawie łowieckim i ochronie zabytków. Za wszystkie przestępstwa grozi mu do ośmiu lat więzienia.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: policja.pl

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

grzegorz puda

Wiadomości

Grzegorz Puda skrytykował poprzedni rząd. Stanowcze słowa z mównicy sejmowej

Czytaj więcej >
trąba powietrzna pogoda

Wiadomości

Pomorze: trąba lądowa nad wsią. IMGW ostrzega przed trudnymi warunkami pogodowymi

Czytaj więcej >
kołodziejczak agrounia

Wiadomości

Kołodziejczak zajął stanowisko w sprawie wniosku PSL. Nie kryje dezaprobaty

Czytaj więcej >
grzyby

Wiadomości

Wykręcać czy odcinać? Wybitny specjalista dementuje popularne mity o grzybach

Czytaj więcej >
kontrole

Wiadomości

Wzmożona liczba kontroli w gospodarstwach. Wszystko przez skargi i donosy na rolników

Czytaj więcej >
ustawa

Wiadomości

Rekompensaty ws. stanu wyjątkowego. Rząd podjął decyzję

Czytaj więcej >