Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > W tych dniach nie jedź do Agencji Rolnej. Oddziały ARiMR będą zamknięte
Iwona Stachurska
Iwona Stachurska 29.04.2024 12:22

W tych dniach nie jedź do Agencji Rolnej. Oddziały ARiMR będą zamknięte

budynek ARiMR
Fot. Wikimedia Commons/Henryk Borawski, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>

Początek maja to dla części urzędów czas wolny od pracy. Od 1 do 3 maja nieczynne będą również stacjonarne biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Oprócz tego, rolnicy będący w pilnej potrzebie nie skorzystają także z infolinii Agencji Rolnej. Kiedy urzędy odpracują dodatkowy dzień wolny? Podpowiadamy.

Czym jest ARiMR?

Agencja Restrukturyzacji i Modenizacji Rolnictwa (ARiMR) czyli agencja wykonawcza, powołana została poprzez ustawę z dnia 29 grudnia 1993 roku. Celem Agencji Rolnej jest wspieranie rolnictwa oraz obszarów wiejskich.

ARiMR jako wykonawca polityki rolnej, jest w ścisłej współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, jednocześnie podlega nadzorowi Ministerstwa Finansów. Agencja Rolna pełni rolę akredytowanej agencji płatniczej. 

Wspomaga finansowo rozwój infrastruktury wiejskiej, poprawę struktury agrarnej, inwestycje związane z budową giełd i rynków hurtowych, inwestycje w rolnictwie i związanych z nim usługach oraz w przetwórstwie rolno-spożywczym. ARiMR zajmuje się także wypłacaniem unijnych dotacji w Polsce.

ARiMR podała stawki płatności dobrostanowych. Ruszą wypłaty

Dni majowe wolne od pracy

Każdy rolnik, które potrzebuje na początku maja załatwić sprawy w oddziale stacjonarnym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, może się zastać zamkniete drzwi urzędu. Zamkniete zostaną również infolinie Agencji Rolnej. Powodem jest, jak co roku długi majowy weekend i święta z nim związane.

ARiMR informuje, iż biura oraz infolinia będą nieczynne w te dni:

  • 1 maja 2024 r. - środa (Święto Pracy)
  • 2 maja 2024 r. - czwartek (Święto Polskiej Flagi)
  • 3 maja 2024 r. - piętek (Święto Konstytucji 3 maja)
  • 4 maja 2024 r. - sobota (nieczynna infolinia)
     

Kiedy placówki ARiMR odpracują wolny dzień?

Długi weekend majowy to dla pracowników urzędów czas wolny od obowiązków. W tych dniach rolnik nie będzie mógł złożyć wniosku o dopłaty ani załatwić istotnych spraw w oddziale ARiMR.

Urzędy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dodatkowy wolny dzień będą odpracowywać w sobotę 8 maja 2024 roku.

 Jeżeli w najbliższych dniach planują Państwo wizytę w ARiMR czy kontakt z Agencją, uprzejmie prosimy o wzięcie pod uwagę tych terminów - informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa