RolnikInfo.pl
Ciągnik - policja

KMP Łomża

Wpadł na gorącym uczynku. Nie wiedział jak ruszyć ciągnikiem

18 Maja 2021

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Udostępnij:

W gminie Miastkowo (woj. podlaskie) na terenie prywatnej posesji młody mężczyzna, by ukraść ciągnik, postanowił wykorzystać fakt, że w środku pozostawiono kluczyki. Jednak na przeszkodzie stanął brak umiejętności ruszenia ciągnikiem. Teraz 26-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, 15 maja. Jak wynikało z informacji, która wpłynęła po godzinie 21:00 do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Łomży, na jednej z posesji w gminie Miastkowo usiłowano dokonać kradzieży ciągnika rolniczego o wartości 80 tysięcy złotych. Jak przekazali funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Łomży, policjanci już po kilku minutach od zgłoszenia, pojawili się na miejscu zdarzenia. 

24-latek próbował odjechać ciagnikiem 

Zgodnie z ustaleniami mundurowych z Posterunku Policji w Śniadowie, 24-letni mężczyzna zwrócił uwagę, że w ciągniku pozostawiono kluczyki i postanowił wykorzystać okazję do kradzieży maszyny. Jednak nie udało mu się, bo nie wiedział, jak ruszyć ciągnikiem.

- Hałas silnika usłyszał właściciel pojazdu, który w tym czasie grillował z rodziną na posesji - przekazali funkcjonariusze. 

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Właściciel ciągnika natychmiast po usłyszeniu hałasu, podbiegł do maszyny, a jego oczom ukazał się nieznajomy mężczyzna. Właściciel uniemożliwił 26-latkowi próbę wyjazdu ciągnikiem i powiadomił o zdarzeniu policję.

Ponad 2 promile

Na miejscu mundurowi postanowili sprawdzić stan trzeźwości 26-latka i okazało się, że miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

26-letni mieszkaniec gminy Wizna po usiłowaniu kradzieży ciągnika trafił do aresztu, a już w poniedziałek postawiono mu zarzuty. Jak powiadomili funkcjonariusze, za usiłowanie kradzieży grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak informowaliśmy niedawno, na równie zaskakujący pomysł pod wpływem alkoholu wpadł pod koniec kwietnia 25-letni mieszkaniec gminy Pińczów (woj. świętokrzyskie), który "pożyczył" ciągnik rolniczy, znajdujący się na prywatnej posesji i pojechał uprawiać swoje pole. W tym przypadku kierowca nie tylko prowadził w stanie nietrzeźwości, ale i miał wydany zakaz prowadzenia pojazdów, o czym więcej można przeczytać >tutaj<. 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: Policja

Podobne artykuły

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

Oszustwo "na cebulę". Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia

Czytaj więcej >
Zbiórka dla pogorzelców z Nowej Białej/Zrzutka.pl

Wiadomości

Wieś stanęła w płomieniach. Pomoc dla pogorzelców z Nowej Białej

Czytaj więcej >
premier

Wiadomości

Premier o rolnictwie podczas konferencji w Balicach: "Jest oczkiem w głowie"

Czytaj więcej >
sylwia spurek

Wiadomości

Europosłanka nie chce, by zwierzęta postrzegano jako jedzenie. Internauci odpowiedzieli

Czytaj więcej >
bijatyka

Wiadomości

Bijatyka byłego radnego PiS i handlarza na targu [WIDEO]

Czytaj więcej >
pogoda

Wiadomości

Pogodowy kataklizm na południu kraju. Strażacy ostrzegają przed niebezpieczeństwem

Czytaj więcej >