RolnikInfo.pl
NowePSL/YouTube

NowePSL/YouTube

"Za nieudolność ministerstwa rolnictwa zapłacimy wszyscy". Sprawa ubezpieczeń rolniczych

9 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Udostępnij:

- Ostatnio sytuacja w pogodzie pokazała, że tak, jak nieprzewidywalna jest nasza pogoda, tak nieprzewidywalna jest i trudna do zrozumienia polityka rolna Prawa i Sprawiedliwości - mówił podczas konferencji prasowej Stefan Krajewski.

Stefan Krajewski zaznaczył, że mowa o dopłatach do ubezpieczeń upraw rolnych i ubezpieczeń zwierząt. Jak przypomniał poseł, w tym roku kwota wspomnianych ubezpieczeń jest mniejsza o sto milionów, w porównaniu z rokiem ubiegłym. Natomiast jeszcze w 2019 (roku wyborczym, jak zaznaczył Krajewski) kwota ta była jeszcze wyższa, bo wynosiła 650 milionów złotych.

- Ministerstwo rolnictwa bardzo dobrze sobie radzi w programach telewizyjnych, w studiach, ale też spotykając się z tymi, którzy opowiadają, jak jest pięknie i dobrze na wsi - zaznaczył Krajewski.

policja

56-latek usłyszał zarzut. W jego gospodarstwie odnaleziono martwe zwierzęta

CZYTAJ DALEJ

"Jeśli nie będzie dialogu, nic dobrego ani polskich rolników, ani polskiej wsi nie spotka"

Natomiast, zdaniem Krajewskiego, dużo większym problemem pojawia się, gdy trzeba się skonfrontować na żywo z rolnikami i środowiskiem rolniczym. Poseł zaapelował do Grzegorza Pudy, szefa Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, by spotkać się, zorganizować konsultacje społeczne.

- Tyle, co z jednej strony obietnic, ale i zakazów jest prezentowanych, to tego już nikt nie konsultuje ze środowiskami rolniczymi - dodał.

Jak zaznaczył poseł, wszystkie decyzje podejmowane są w "gabinetach i ministerstwach", a nie po spotkaniach i konsultacjach ze środowiskiem rolniczym, czy izbami rolniczymi.

- Jeśli nie będzie dialogu, to nic dobrego ani polskich rolników, ani polskiej wsi nie spotka - padło podczas konferencji.

Kto zapłaci za "nieudolność wsparcia rolników"? Wszyscy Polacy

Miłosz Motyka zwrócił uwagę, że za "nieudolność wsparcia rolników zapłacimy wszyscy". Tragedia będzie widziana zarówno na półkach sklepowych, jak i w pustych kieszeniach Polaków.

Zdaniem Motyki brak wsparcia dla rolników w ubezpieczeniach, a także brak pomocy w zakresie zniszczonych upraw, a do tego jeszcze ptasia grypa, przełożą się znacznie na wzrost cen żywności.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: NowePSL/YouTube

Podobne artykuły

mrirw

Finanse i Prawo

MRiRW szykuje nową pomoc dla rolników. Odszkodowania będą lada dzień?

Czytaj więcej >
MRiRW - dopłaty do nasion

Finanse i Prawo

MRiRW: Dopłaty do nasion nie mogą być wyższe

Czytaj więcej >
ARiMR - nabór

Finanse i Prawo

Zbliża się koniec naboru w ARiMR. Tylko do 26 lutego można ubiegać się o pomoc

Czytaj więcej >
KRUS - waloryzacja

Finanse i Prawo

KRUS: od marca wzrosła wysokość emerytur i rent rolniczych

Czytaj więcej >
KRUS

Finanse i Prawo

Już wkrótce wyższe składki w KRUS? Rząd przedstawił swoje plany

Czytaj więcej >
Krajowa Rada Izb Rolniczych - odszkodowania zające

Finanse i Prawo

Co z odszkodowaniami za straty wyrządzane przez zające? Jest odpowiedź ministerstwa

Czytaj więcej >