Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Żniwa między blokami. Zaskakująca reakcja mieszkańców Lublina
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:42

Żniwa między blokami. Zaskakująca reakcja mieszkańców Lublina

c
unsplash.com / fot. Jean Wimmerlin

O tym, że wielu mieszkańców miast przeprowadza się na wieś, słyszano już wielokrotnie. Co jednak w sytuacji, gdy rolnik ma pole w mieście? Gospodarz z Lublina, o którym pisały już zagraniczne media, posiada grunty rolne między blokami, a w miniony piątek (30.07) kosił dojrzałe zboże kombajnem.

Co ciekawe, reakcja mieszkańców osiedla na pracę rolnika jest bardzo pozytywna. Nie słychać, by ktokolwiek narzekał na hałas i kurz, a dzieci chętnie przypatrują się nietypowemu pojazdowi rolniczemu.

Rolnik między blokami

W dobie rozrastających się metropolii bywa i tak, że miasto bardzo ściśle sąsiaduje ze wsią i pracującymi na niej rolnikami.

Świetnym przykładem pokojowej koegzystencji rolnika i mieszkańców miasta jest osiedle bloków mieszkalnych w Lublinie.

Jak podaje Tygodnik Poradnik Rolniczy, pracę lubelskiego rolnika okoliczni mieszkańcy mogą obserwować podczas spacerów czy nawet z balkonów własnych mieszkań.

Czy hałas i kurz związane ze żniwami są źródłem jakichkolwiek niesnasek między rolnikiem a sąsiadami z blokowisk? Jak się okazuje, atmosfera w okolicy jest bardzo pozytywna, a właściciel pola nie spotyka się z nieprzychylnymi reakcjami ze strony mieszkańców miasta.

Atrakcja dla dzieci

Jedna z mieszkanek dzielnicy w rozmowie z dziennikarzem Tygodnika Poradnika Rolniczego wyznała, że widok pracującego kombajnu tuż obok jej bloku stanowi ogromną atrakcję dla jej synów, którzy od zawsze wychowywali się w mieście.

Kobieta wskazała, że dzięki obecności rolnika i jego pracy na polu, może w łatwiejszy sposób uświadomić swoim pociechom, skąd bierze się żywność i wyjaśnić, dlaczego należy szanować pracę na wsi.

Jak przekazał korespondent Tygodnika Poradnika Rolniczego, choć mieszkańcy z sąsiedztwa nie wyrażają negatywnych opinii na temat właściciela pola, to w zbożu zdarza się widzieć wydeptane ścieżki lub porzucone śmieci.

Czy jednak sprawia to, że rolnik pozostawi swoją pracę na osiedlowym polu? Bynajmniej - pole z pewnością nie będzie oddane do zabudowy pod kolejne bloki ze względu na znajdującą się tam linię energetyczną.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected] Źródło: wrp.pl