RolnikInfo.pl
Agrounia ziemniaki

Agrounia, mat. prasowe

Agrounia wszystkich zaskoczyła. Zdecydowano, co dalej z ziemniakami

23 Maja 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Po głośnej akcji rozdawania dziesięciu ton ziemniaków w trzech lokalizacjach w Warszawie, zorganizowanej w czwartek 20 maja 2021 roku, Agrounia nie osiada na laurach. Jak się bowiem okazuje, pozostałe warzywa działacze ruchu zawieźli na warszawską Pragę, do Fundacji Serce Miasta, pomagającej osobom zmagającym się z bezdomnością.

Na ulicy 11 listopada 22 w Warszawie ziemniaki posłużą do przygotowywania ciepłych posiłków rozdawanych wszystkim potrzebującym. Lider Agrounii Michał Kołodziejczak zapowiedział, że wszelkie produkty rolno-spożywcze, których sprzedaż nie będzie przynosiła rolnikom przychodów, będą oddawane do Fundacji Serce Miasta. 

Agrounia oddała ziemniaki potrzebującym

Przypomnijmy: w czwartek 20 maja 2021 roku miała miejsce akcja Agrounii polegająca na rozdawaniu ziemniaków w stolicy. Co było powodem takiego działania?

Rolnicy rozdawali warzywa, by zwrócić uwagę na niezdrowe mechanizmy handlowe, które sprawiają, że rolnicy nie są w stanie zarabiać nawet na pokrycie kosztów produkcji rolnej.

Rozdawanie ziemniaków miało miejsce od około godziny 9:00 w trzech miejscach w Warszawie: nieopodal stacji metra Centrum na tzw. Patelni, a także zaraz przy wejściu do sklepów sieci Biedronka na ulicy Dolnej 3 i alejach Solidarności 86.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-14]

Działaczom ruchu towarzyszyły hasła takie jak Odbijemy wieś PIS-owi. Lider ruchu Michał Kołodziejczak twierdził, że akcja rozdawania ziemniaków, których rolnikom po prostu nie opłaca się sprzedawać, ma charakter edukacyjny i wojenny.

Po zakończonej akcji w trzech miejscach w stolicy członkowie Agrounii udali się do Fundacji Serce Miasta, położonej na warszawskiej Pradze. To tam pomaga się osobom zmagającym się z kryzysem bezdomności m.in. poprzez darmowe wydawanie im ciepłych posiłków.

Ziemniaki na potrzeby Fundacji Serce Miasta

Fundacja Serce Miasta otrzymała łącznie pół tony ziemniaków, które mają być wykorzystane do sporządzania posiłków dla osób potrzebujących. Wedle informacji prezeski Fundacji - Lusi Żagałkowicz - na samej Pradze mieszka wiele rodzin, które mają problemy z zapewnieniem sobie codziennego wyżywienia. 

Produkty spożywcze, które trafiają do Fundacji, są przekazywane restauracjom, które przygotowują posiłki. Potem dania są rozdawane za darmo na ulicy 11 listopada 22.

Michał Kołodziejczak zapowiada, że akcja, która miała miejsce w Warszawie, jest zapewne pierwszym z serii wydarzeń, mających uświadamiać mieszkańców Polski na temat stanu krajowego rolnictwa.

Lider Agrounii zapowiedział również, że ruch stanie się wkrótce partią polityczną. Na antenie radia RMF FM stwierdził, że jego partia polityczna miałaby stać się alternatywą dla Prawa i Sprawiedliwości, która będzie reprezentowała potrzeby i interesy zwykłych ludzi.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: Agrounia

Podobne artykuły

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

Oszustwo "na cebulę". Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia

Czytaj więcej >
Zbiórka dla pogorzelców z Nowej Białej/Zrzutka.pl

Wiadomości

Wieś stanęła w płomieniach. Pomoc dla pogorzelców z Nowej Białej

Czytaj więcej >
prezes pis

Wiadomości

Prezes PiS o rychłych zmianach na wsi. Obietnice dla rolników

Czytaj więcej >
premier

Wiadomości

Premier o rolnictwie podczas konferencji w Balicach: "Jest oczkiem w głowie"

Czytaj więcej >
sylwia spurek

Wiadomości

Europosłanka nie chce, by zwierzęta postrzegano jako jedzenie. Internauci odpowiedzieli

Czytaj więcej >
bijatyka

Wiadomości

Bijatyka byłego radnego PiS i handlarza na targu [WIDEO]

Czytaj więcej >