RolnikInfo.pl
tragedia wypadek międzygórze

klodzko24.eu / fot. Anna Gil

Wycinali drzewa w lesie. Nagle doszło do dramatu

19 Maja 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

We wsi Międzygórze na południu Polski miał miejsce dramatyczny wypadek: podczas pracy w lesie doszło do śmiertelnego przygniecenia człowieka przez jedno ze ściętych drzew. Ofiarą okazał się być 28-letni mężczyzna.

Jak przekazuje portal klodzko24.eu, pomimo szybkiej reakcji służb i obecności m.in. Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, życia pilarza nie udało się uratować. 

Tragedia podczas ścinki drzew

Choć ścinka drzew może wydawać się nieskomplikowanym zajęciem, to tak naprawdę wymaga dużej rozwagi i doświadczenia - przy wycinaniu dużych okazów niejednokrotnie dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń.

Tragicznym dniem okazał się być wtorek 18 maja 2021 roku. W Międzygórzu położonym na Dolnym Śląsku odbywała się ścinka drzew. W pewnym momencie jedno z nich upadło w tak fatalny sposób, że przygniotło 28-letniego pilarza.

Jak opisuje portal klodzko24.eu, do wypadku doszło przed godziną 9:00 rano. Młody mężczyzna, mieszkający w powiedzie kłodzkim, odniósł poważne obrażenia. Świadkowie dramatycznej sytuacji czym prędzej powiadomili służby ratownicze. 

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

Akcja ratownicza

Na miejsce przybył śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, trzy zastępy straży pożarnej z OSP Wilkanów, OSP Domaszków i JRG Bystrzyca Kłodzka, policja i pracownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

28-latek był reanimowany przez długi czas, a służby z pełnym zaangażowaniem walczyły o przywrócenie jego funkcji życiowych. Niestety, mężczyzna odniósł tak poważne obrażenia, że zmarł na miejscu.

Później na opisywanym terenie dochodzenie przeprowadził prokurator. Dodatkowo o wypadku ze skutkiem śmiertelnym powiadomiono Państwową Inspekcję Pracy.

Wypadek, który miał miejsce na Dolnym Śląsku nie jest niestety odosobnionym przypadkiem - na terenach wiejskich często dochodzi do sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. Inną akcją, w którą w ostatnim czasie zaangażowane było m.in. LPR, było zdarzenie, w którym rolnik został przygnieciony przez swój ciągnik.

Więcej na temat wypadku można przeczytać w tekście zatytułowanym Ciągnik przygniótł mężczyznę. W akcji śmigłowiec LPR.

Na poniższej mapie przedstawiamy lokalizację wsi Międzygórze:

undefined

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródła: klodzko24.eu

Podobne artykuły

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

Oszustwo "na cebulę". Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia

Czytaj więcej >
Zbiórka dla pogorzelców z Nowej Białej/Zrzutka.pl

Wiadomości

Wieś stanęła w płomieniach. Pomoc dla pogorzelców z Nowej Białej

Czytaj więcej >
prezes pis

Wiadomości

Prezes PiS o rychłych zmianach na wsi. Obietnice dla rolników

Czytaj więcej >
premier

Wiadomości

Premier o rolnictwie podczas konferencji w Balicach: "Jest oczkiem w głowie"

Czytaj więcej >
sylwia spurek

Wiadomości

Europosłanka nie chce, by zwierzęta postrzegano jako jedzenie. Internauci odpowiedzieli

Czytaj więcej >
bijatyka

Wiadomości

Bijatyka byłego radnego PiS i handlarza na targu [WIDEO]

Czytaj więcej >