Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wieś > Dramat w gospodarstwie. Siostra odnalazła ciało swojego brata
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:35

Dramat w gospodarstwie. Siostra odnalazła ciało swojego brata

Gospodarstwo - straż pożarna
KP PSP Jędrzejów

Jak przekazał mł. kpt. Karol Błaszczyk z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie, w minioną środę 21 kwietnia po godzinie 17:00 wpłynęło zgłoszenie. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna wpadł do betonowego szamba w miejscowości Jesionna

Portal Echodnia.pl, powiadomił, że osobą, która odnalazła 59-letniego mężczyznę w szambie, była jego siostra - mieszkanka Jasionnej.

Zgodnie ze słowami Michał Kwieciński z jędrzejowskiej policji, kobieta wyszła na podwórko, po czym zauważyła, że dekiel od szamba jest uchylony. Po spojrzeniu do środka okazało się, że w środku znajduje się ciało jej brata. 

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Akcja na miejscu zdarzenia 

Tuż po przybyciu na miejsce zdarzenia, funkcjonariusze policji wyciągnęli mężczyznę na powierzchnię. Niestety, jak się okazało, mężczyzna już nie żył. Zespół ratownictwa medycznego, który pojawił się na miejscu zdarzenia, stwierdził zgon.

Mł. kpt. Karol Błaszczyk z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie powiadomił, że działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i rozłożeniu parawanu ochronnego, zasłaniając ciało mężczyzny przed osobami postronnymi. 

Na miejscu zdarzenia pojawiło się pięć zastępów Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych, policja oraz prokurator. Po zdarzeniu funkcjonariusze pod nadzorem prokuratura ustalają przyczyny śmierci 59-letniego mężczyzny.

Jak informuje portal Teraz-srodowisko.pl, w latach 2008-2018 miało miejsce 116 interwencji strażaków przy zdarzeniach niebezpiecznych, które nie są pożarami. Najczęściej mowa o zatruciach i utonięciach, w wyniku których zmarły 72 osoby, a rannych zostało 105 osób. Niestety, znane są także przypadki, gdy podczas pomocy osobie, która wpadła do szamba, giną osoby niosące pomoc. W 2014 roku w miejscowości Karczówka (woj. lubuskie) podczas czyszczenia szamba do środka wpadł mężczyzna, któremu pomóc chciało kilka osób. Niestety, siedmioro z nich utonęło. 

W połowie kwietnia informowaliśmy o zdarzeniu we wsi Klenica w zachodniej Polsce, gdzie do szamba wpadło 2-letnie dziecko. Po wyciągnięciu dziecka na powierzchnię rozpoczęła się dramatyczna walka o życie, o czym więcej można przeczytać >tutaj<. 

Fot. Google Maps

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródła: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie, Echodnia, Teraz-srodowisko.pl