Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wieś > Dramatyczne chwile w woj. lubuskim. Rolnik stracił rękę podczas prac polowych
Iwona Stachurska
Iwona Stachurska 09.07.2024 09:45

Dramatyczne chwile w woj. lubuskim. Rolnik stracił rękę podczas prac polowych

śmigłowiec LPR
fot. zdjęcie ilustracyjne KM PSP Kielce

W poniedziałek miał miejsce koszmarny wypadek na polu w miejscowości Głęboczek w województwie lubuskim. Rolnik obsługujący prasę do słomy stracił kończynę w wyniku wciągnięcia przez maszynę rolniczą. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala razem z oderwaną kończyną.
 

Wypadek podczas prac polowych

W poniedziałek 8 lipca doszło do dramatycznego incydentu, wskutek którego rolnik doznał poważnego uszczerbku na zdrowiu. W miejscowości Głęboczek w woj. lubuskim rolnik wyjechał ciągnikiem z prasą do słomy na pole. 

Prasa to maszyna rolnicza, która zbiera słomę a następnie ją formuje w bele cylindryczne lub wiązki. Mężczyzna zatrzymał się na polu, a następnie podszedł do prasy i niefortunnie włożył rękę do wciąż włączonej maszyny, że ta wciągnęła kończynę rolnika i wyrwała.
 

Popyt na borówkę amerykańską rośnie, ceny lecą ostro w dół. Gdzie za kilogram mniej niż 20 zł?

Policja zajęła się rolnikiem

Jako pierwsi na miejscu zdarzenia pojawili się policjanci ze strzeleckiej komendy, który szybko zabezpieczyli kończynę rolnika oraz założyli opaskę uciskową, żeby mężczyzna nie tracił zbyt wiele krwi.

O 17:02 powiadomiono dyżurnego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Krajeńskich. Do wypadku zadysponowano kilka zastępów strażaków, pogotowie ratunkowe oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 
 

Rolnik trafił do szpitala

Poważnie ranny rolnik został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala razem z oderwaną kończyną. Mężczyzna ma zostać poddany operacji. Policja wyjaśnia okoliczności wypadku.

Zaczął się gorący okres dla każdego rolnika. Żniwa to czas, kiedy na polach pojawia się coraz więcej ciężkich maszyn rolniczych. Dlatego policja apeluje do rolników, by zachowali szczególna ostrożność podczas obsługi tych maszyn. Chwila nieuwagi i dekoncentracji, a może dojść do poważnych uszczerbków na zdrowiu.