RolnikInfo.pl > Wiadomości > Gwałtowna zmiana aury. Pogodowej karuzeli ciąg dalszy
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:41

Gwałtowna zmiana aury. Pogodowej karuzeli ciąg dalszy

pogoda
ventusky.com

Pogoda w ostatnim czasie jest źródłem wielu problemów i wyzwań. Choć do końca tygodnia utrzymają się wysokie temperatury, a także intensywne, gwałtowne burze, to już od początku nowego tygodnia zaistnieje okazja do tego, by nieco odetchnąć od uroków upalnego lata.

Od poniedziałku (19.07) temperatury w całej Polsce spadną bowiem nawet do 20 stopni Celsjusza. Ochłodzenie utrzyma się do środy (21.07) włącznie.

Gorąca końcówka tygodnia

Po intensywnych upałach, które miały miejsce w ostatnich dniach, nadchodzące spadki temperatury mogą jawić się jako niemały szok. Z pewnością będzie to moment wytchnienia dla wszystkich, którzy czują się zmęczeni nieustającym skwarem.

Z map portalu ventusky.com wynika, że wysokie temperatury utrzymają się na terenie Polski do końca bieżącego tygodnia. Będzie gorąco zwłaszcza w centralnej i wschodniej Polsce - termometry mogą wskazać tam nawet 31 stopni Celsjusza.

Delikatny spadek temperatury będzie odczuwalny w niedzielę (18.07) - maksymalna wartość na termometrach wyniesie 25-26 kresek powyżej zera.

W trakcie weekendu opady deszczu i burze pojawią się zwłaszcza we wschodnio południowej części kraju.

Diametralna zmiana od nowego tygodnia

Nowy tydzień przyniesie nieco ulgi wszystkim tym, którzy czują się zmęczeni upałami - jak już wspomniano wcześniej, od poniedziałku (19.07) termometry wskażą od 20 do 23 stopni Celsjusza.

Temperatura utrzyma się na takim samym poziomie aż do środy włącznie (21.07). Dopiero od czwartku (22.07) możemy liczyć na częściowy powrót upałów, zwłaszcza w zachodnich rejonach naszego kraju.

Czy w nadchodzącym tygodniu rolnikom będą grozić niszczycielskie burze, ulewne deszcze i opady gradu?

Wedle prognoz portalu ventusky.com w poniedziałek i wtorek (19,20.07) w Polsce nie pojawią się żadne opady atmosferyczne. W środę (21.07) możliwe będą lokalne deszcze.

Prognozy wskazują, że do końca następnego tygodnia w Polsce nie spadnie deszcz ani grad - miejmy nadzieję, że pogodna aura będzie sprzyjała intensywnym pracom polowym.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected] Źródło: ventusky.com

Tagi: Pogoda Żniwa