Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Dramat na drodze. Tir ze świniami wjechał do rowu
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:41

Dramat na drodze. Tir ze świniami wjechał do rowu

świnie
epoznan.pl / fot. JRem

W środę 14 lipca 2021 roku przed godziną 11:00 doszło do dramatycznego zdarzenia na trasie S11 między Obornikami a Poznaniem: samochód ciężarowy przewożący świnie wjechał do przydrożnego rowu.

Na miejscu przybyli strażacy i funkcjonariusze policji. Droga została zablokowana.

Tir ze świniami w rowie

Przewóz żywych zwierząt zawsze wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Niestety, czasami nawet pomimo spełniania wszelkich norm bezpieczeństwa, w podróży może dojść do bardzo niebezpiecznych zdarzeń.

Jak podaje portal epoznan.pl w środę 14 lipca 2021 roku przed południem tir przewożący świnie wjechał nagle do przydrożnego rowu.

Na obecną chwilę nie podano, ile zwierząt znajdowało się w transporcie, ani w jakim są stanie. Nie wiadomo również, co mogło być przyczyną zdarzenia.

Szczegóły zdarzenia

Pojazd znajdował się na trzecim kilometrze trasy S11 między Obornikami a Poznaniem, a dokładniej między węzłem Rokietnica a Złotkowo w województwie wielkopolskim.

Transport ze świniami podróżował w kierunku autostrady A2 prowadzącej do Wrocławia.

Jak przekazał czytelnik portalu epoznan.pl, po przyjeździe służb na miejsce rozpoczęła się akcja ratowania zwierząt z transportu.

W ewakuacji świń i usuwaniu skutków zdarzenia uczestniczą strażacy i funkcjonariusze policji.

Trasa w stronę Wrocławia została tymczasowo zablokowana. Choć służby organizowały alternatywne objazdy trasy, to niewykluczone, że osoby podróżujące w tej części Polski mogą mieć przez pewien czas problem z korkami na drogach.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: epoznan.pl