RolnikInfo.pl
byk

unsplash.com / fot. Drew Harbour

Mężczyzna podszedł do byka. Finał okazał się być dramatyczny

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

We wtorek 29 czerwca 2021 roku strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Świerczu poinformowali o dramatycznej sytuacji, do której zostali zadysponowani: w jednym z gospodarstw rolnych byk zaatakował mężczyznę.

Obrażenia ciała poszkodowanego okazały się być na tyle poważne, że został on przewieziony do szpitala.

Byk zaatakował człowieka

Byki są dużymi zwierzętami, których zachowania potrafią być niekiedy bardzo nieprzewidywalne. W połączeniu z ich wielkością i siłą każda oznaka agresji może skończyć się tragicznie dla tego, kto przebywa w pobliżu zwierzęcia.

Dobitnym dowodem na to, że byki nie należą do łagodnych mieszkańców gospodarstw rolnych, jest sytuacja, która rozegrała się w Kosiorowie, w powiecie pułtuskim, na terenie województwa mazowieckiego.

Z dostępnych informacji wiadomo, że mężczyzna zbliżył się do byka, a zwierzę zareagowało w agresywny sposób i zaatakowało. Wiadomości medialne nie precyzują jednak, czy poszkodowany był właścicielem zwierzęcia.

Sprawa została opisana na facebookowym profilu OSP Świercze, skąd wiemy, że do niebezpiecznego zdarzenia doszło około godziny 9:00 we wtorek 29 czerwca.

Szczegóły sprawy

Do Kosiorowa przyjechali nie tylko strażacy i policjanci, ale też zespół ratownictwa medycznego, który zabrał rannego mężczyznę do szpitala.

Warto dodać, że nie podano dodatkowych informacji na temat dokładnego stanu zdrowia mężczyzny.

Strażacy wraz z funkcjonariuszami policji zajęli się zabezpieczeniem terenu. W międzyczasie do Kosiorowa przyjechał lekarz weterynarii i myśliwy.

Wypadki przy pracy ze zwierzętami gospodarskimi nie należą do rzadkości na polskiej wsi - warto pamiętać, że nawet najbardziej łagodny byk może w pewnym momencie zaatakować. Zbyt duże zaufanie względem zwierząt na wsi może niejednokrotnie kosztować utratę zdrowia, a nawet życia.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl


Źródło: Facebook / OSP Świercze

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.wieckowska@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

Ptasia Grypa - Pomorska Izba Rolnicza

Komunikat Inspekcji Weterynaryjnej: "Należy zachować szczególną ostrożność podczas dokonywania zakupu piskląt"

Czytaj więcej >
bocian

Samotny bociani tata wychowuje czwórkę dzieci, matka zginęła tragicznie [WIDEO]

Czytaj więcej >
mapa asf

Od 1 listopada ważne zmiany dla hodowców trzody chlewnej

Czytaj więcej >
alpaka

Wielka Brytania: rząd chciał uśpienia chorej alpaki. Właścicielka walczyła do samego końca

Czytaj więcej >