RolnikInfo.pl
prezydent

pixabay.com / fot. georgex25; Twitter / Kancelaria Prezydenta

Prezydent u poszkodowanych rolników. Obiecał im jedną rzecz

30 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Na profilu Kancelarii Prezydenta na Twitterze pojawił się krótki film dokumentujący m.in. wizytę prezydenta Andrzeja Dudy u rolników na Lubelszczyźnie, których sady i gospodarstwa zostały zniszczone przez grad. Spotkanie zorganizowano na wyraźną prośbę rolników.

Prezydent Andrzej Duda obiecał gospodarzom, że w kwestii ubezpieczeń jeszcze w bieżącym tygodniu spotka się z ministrem rolnictwa Grzegorzem Pudą.

Wizyta prezydenta w zniszczonych gospodarstwach

Ostatnie tygodnie nie były dla rolników łatwe - niszczycielska pogoda doprowadziła do ogromnych strat, nie oszczędzając przy tym często również budynków i maszyn.

Na twitterowym profilu Kancelarii Prezydenta możemy zobaczyć krótki spot dokumentujący podróż Andrzeja Dudy na Lubelszczyznę.

Poza zaplanowaną wizytą z rolnikami, polityk zobaczył się także z osobami zaangażowanymi w akcję ratunkową podczas ostatnich podtopień w Chrzanowie.

Prezydent na koniec dnia dotarł do gminy Wilków, która w szczególny sposób została dotknięta przez nawałnice i opady gradu. W Wólce Polanowskiej Andrzej Duda zobaczył nie tylko zniszczone sady, ale też plantację chmielu, która ucierpiała w wyniku gwałtownej pogody.

pogoda

Od 1.07 nagła zmiana pogody. Może być niebezpiecznie

CZYTAJ DALEJ

Rozmowy z rolnikami

Jak podaje portal kobietawsadzie.pl, rolnicy nie kryli swojego krytycznego nastawienia wobec systemu ubezpieczeń rolniczych.

W rozmowie z prezydentem zaznaczyli, że dopłaty do ubezpieczeń są dostępne przez bardzo krótki czas i tylko dla ograniczonej liczby osób, co wielu rolnikom uniemożliwia ubezpieczanie swoich upraw.

Na filmie, który pojawił się na profilu Kancelarii Prezydenta nie usłyszymy jednak rozmów głowy państwa z rolnikami. Najprawdopodobniej również z tego względu materiał wideo nie zebrał zbyt pozytywnych opinii ze strony komentatorów na Twitterze.

Jak podają media, prezydent w rozmowie z rolnikami obiecał jedną rzecz: dyskusję z szefem resortu rolnictwa na temat systemu ubezpieczeń upraw, która miałaby się odbyć jeszcze w tym tygodniu.Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl


Źródło: Twitter / Kancelaria Prezydenta, kobietawsadzie.pl

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.wieckowska@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

wieprzowina

Wiadomości

Czechy: polskie mięso nafaszerowane antybiotykiem. 60-krotne przekroczenie norm

Czytaj więcej >
agrounia kołodziejczak nawozy

Wiadomości

Agrounia będzie blokować zakłady nawozowe. Akcja rusza 11 października

Czytaj więcej >
polski ład kaczyński

Wiadomości

Ogłoszono siedem propozycji dla rolników w ramach Polskiego Ładu

Czytaj więcej >
premier mateusz morawiecki

Wiadomości

Wzrosty cen energii. Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos na spotkaniu państw UE

Czytaj więcej >
fermy norek

Wiadomości

Wyniki śledztwa ws. ferm norek. Padły poważne oskarżenia

Czytaj więcej >
owoce warzywa

Wiadomości

Plastikowe opakowania warzyw i owoców odejdą do lamusa? Jest interpelacja poselska

Czytaj więcej >