Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Podobnej pogody w tym roku jeszcze nie było. IMGW wydaje ostrzeżenia
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 10.05.2021 02:00

Podobnej pogody w tym roku jeszcze nie było. IMGW wydaje ostrzeżenia

pogoda
meteo.imgw.pl

Gradobicia mogą dziwić, zwłaszcza że w wielu miejscach w kraju temperatura sięgnie nawet 28 stopni Celsjusza. Jak widać, tegoroczna chłodna wiosna niechętnie żegna się z Polską. 

Prognoza pogody na najbliższe dni

Nadchodzą pogodowe nowości, których na dłuższą metę w tym roku nie doświadczaliśmy - w pierwszej części bieżącego tygodnia (tj. od 10 maja 2021 roku) Polska pozostanie wolna od opadów deszczu. Co więcej, we wszystkich rejonach kraju temperatura znacznie wzrośnie, osiągając poziom nawet 29 stopni Celsjusza.

Jest to bardzo dobra informacja dla rolników, którzy z utęsknieniem spoglądali w niebo, mając nadzieję na ustanie ulewnych deszczy. Jest jednak nieco gorsza wiadomość: opady pojawią się nad Polską w drugiej części tygodnia. Wtedy też temperatura nieco spadnie.

Jak przekazują specjaliści Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, nad teren naszego kraju zawitało ciepłe powietrze znad Afryki - dzięki temu niskie temperatury w nocy nie będą zagrażały roślinom.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-7]

Szczegóły prognozy 

W poniedziałek i wtorek (10-11.05) możemy liczyć na słońce i temperatury od 20 do 28 stopni Celsjusza. Wiatr ma osiągać prędkość nawet do 60 km/h.

W środę (12.05) IMGW prognozuje kolejne zjawiska pogodowe - ze względu na prawdopodobne burze z gradem zapowiedziano alerty pogodowe pierwszego stopnia. Będą one obowiązywały od rana w środę do wczesnych godzin przedpołudniowych kolejnego dnia we wschodnim pasie terytorium Polski.

Jaka aura czeka nas w czwartek? Niestety, wakacyjna pogoda z początku tygodnia nieco osłabnie - na niebie pojawią się chmury zwiastujące deszcze. Na pocieszenie można dodać, że w czwartek i piątek (13-14.05) będą to opady o charakterze przelotnym.

W dzień maksymalna temperatura wyniesie 18 stopni Celsjusza, natomiast w nocy termometry pokażą najwyżej pięć kresek powyżej zera. W odróżnieniu od pierwszych dni bieżącego tygodnia, w czwartek i piątek znacząco osłabnie wiatr.

Sobota i niedziela (15-16.05) będą pogodowym przedłużeniem piątku, toteż temperatura nie przekroczy 20 stopni Celsjusza w dzień i 5 stopni w nocy. Niewykluczone są również przelotne opady.

Wedle map prognostycznych portalu ventusky.com wiele wskazuje na to, że początek kolejnego tygodnia nie będzie się znacząco różnił od wspomnianego weekendu, a na uderzenie upalnego lata najprawdopodobniej przyjdzie jeszcze trochę poczekać.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: meteo.imgw.pl, ventusky.com