RolnikInfo.pl
pogoda

unsplash.com / fot. Roman Synkevych

Pogoda wreszcie się zmieni? Dominować będzie jedno zjawisko

28 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Rolnicy, spoglądając na termometry i zachmurzone niebo z pewnością zadają sobie pytanie: kiedy nadejdzie korzystniejsza pogoda? Niestety, w aurze nie zmieni się wiele w porównaniu do ostatnich dni. Jak przekazuje IMGW, w najbliższym czasie dominować będzie zwłaszcza deszcz, który będzie pojawiał się we wszystkich częściach kraju.

Niewykluczone są też spadki temperatur i przelotne opady krupy śnieżnej, które mogą zagrozić młodym roślinom. 

Prognoza pogody dla rolników

W ostatnim czasie pogoda nie była zbyt łaskawa dla rolników - niskie temperatury i obfite deszcze sprawiły, że siew został opóźniony, a niektóre młode rośliny - zniszczone. Nic zatem dziwnego, że rolnicy z utęsknieniem wypatrują pozytywnych wieści dotyczących prognozy pogody.

Niestety, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie ma najlepszych wieści dla rolników - choć opady deszczu nie będą nam towarzyszyły przez całe dnie, to z pewnością nie można stwierdzić, że pogoda nie będzie w Polsce deszczowa.

W czwartek (29.04) - nikogo tutaj nie zdziwimy - wystąpią opady deszczu w północnej i zachodniej części Polski. Dobra wiadomość jest taka, że wzrosną nieco temperatury - będą one wyższe do tego stopnia, że w nocy nie będą grozić już przymrozki. W dzień można liczyć nawet na 17 kresek powyżej zera. 

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-7]

Jak będzie przedstawiała się piątkowa (30.04) aura? Wedle przewidywań ekspertów IMGW, na niebie widoczne będą chmury. Mieszkańcom Polski towarzyszyć będzie przelotny deszcz, a także niższa temperatura, która w centrum i na północy będzie oscylować w granicach 8-11 stopni Celsjusza, a na południu - 12-18 stopni. 

Pogoda na majówkę

Choć wiele osób wybiera długi weekend majowy na błogi odpoczynek, to kwestia ta nie dotyczy rolników - praca na polu nie może czekać. Czy jednak działania w gospodarstwie będą przebiegały przy sprzyjającej pogodzie?

Sobota i niedziela (1 i 2.05) będą z pewnością pochmurne, choć nie będzie to oznaczało deszczu we wszystkich częściach Polski. Warto podkreślić, że na lekkie opady powinni przygotować się mieszkańcy południowej Polski.

Temperatura o dość sporej rozpiętości - od 7 do 14 stopni Celsjusza. Z pewnością dobrą informacją jest fakt, że będzie to czas bez nocnych przymrozków.

Poniedziałek (3.05) ponownie przywita nas niebem zasnutym chmurami oraz deszczem, który pojawi się w północnej i północno-wschodniej części Polski. Istnieje szansa, że deszcz ominie południe naszego kraju. 

Niestety, powrócą niższe temperatury - w dzień pozostaną one w przedziale od 8 do 16 stopni Celsjusza, a w nocy - od 3 do 5 kresek powyżej zera.  

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: imgw.pl

Podobne artykuły

OSP Kanigowo/Facebook

Wiadomości

Pożar w gospodarstwie produkującym truskawki. Z ogniem walczyło 20 jednostek straży pożarnej

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

Oszustwo "na cebulę". Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia

Czytaj więcej >
UM w Józefowie

Wiadomości

Spłonął tartak. Straty szacuje się na prawie pół miliona złotych

Czytaj więcej >
AGROunia/Facebook

Wiadomości

"Tak się niszczy małe gospodarstwa". AGROunia od rana walczy o zdrowe świnie

Czytaj więcej >
podatek

Wiadomości

Rolnicy zapłacą wkrótce nowy podatek. 30 mln złotych trafi do kieszeni państwa

Czytaj więcej >
STEPHANIE LECOCQ/AFP/East News

Wiadomości

"Więcej szans dla rolników". Jest porozumienie ws. nowej WPR

Czytaj więcej >