Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wieś > Pożar tunelu foliowego i maszyn rolniczych. Dramatyczna sytuacja we wsi Osuchów
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:33

Pożar tunelu foliowego i maszyn rolniczych. Dramatyczna sytuacja we wsi Osuchów

pożar
unsplash.com / Max Kukurudziak

Jak podaje portal echodnia.eu, z żywiołem walczyli strażacy z Białobrzegów. 

Pożar w gospodarstwie w Osuchowie

Pożary są dramatycznymi wydarzeniami, które trwale zapisują się w pamięci ludzi, niekiedy trwale zmieniając ich życie. W Osuchowie w gminie Promna, wsi położonej na terenie województwa mazowieckiego, doszło do pożaru w Niedzielę Wielkanocną (4.04).

Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze około godziny 19:00. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że ogień zajął tunele foliowe i sprzęt rolniczy. Niestety, również sadzonki roślin, które znajdowały się pod foliami, zostały kompletnie zniszczone. 

Zgodnie z dostępnymi informacjami, straty rolnika zostały oszacowane na około 50 tysięcy złotych.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-4]

Nasuwa się pytanie: co było powodem kolejnego dramatu na polskiej wsi? W przypadku pożaru w Osuchowie wiadomo, że przyczyną rozprzestrzenienia ognia była najprawdopodobniej nieszczelność w piecu ogrzewającym tunel z sadzonkami.

Niebezpieczne przymrozki

W ostatnim czasie, pomimo kalendarzowej wiosny, pogoda nie szczędzi niespodzianek, a wśród nich niebezpiecznych dla młodych upraw przymrozków. Z tego względu plantatorzy często decydują się na ogrzewanie tuneli foliowych, w których znajdują się sadzonki.

Od szybkich rozwiązań do nieszczęśliwego wypadku wiedzie niedaleka droga. Przymrozków obawiają się jednak nie tylko hodowcy roślin, ale m.in. pszczelarze.

Czy w najbliższym czasie temperatura ma szansę nieco wzrosnąć? Jak podaje portal ventusky.com, w najbliższych dniach temperatura na wysokości około 5 centymetrów nad ziemią będzie oscylować (w ciągu dnia) w przedziale od 0 do 2 stopni Celsjusza.

Ocieplenie, które będzie odczuwalne również przy gruncie, nastąpi dopiero w sobotę i niedzielę (10-11.04), kiedy to rolnicy będą mogli liczyć na temperatury rzędu 5-10 stopni Celsjusza.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: echodnia.eu, ventusky.com