pożar
unsplash.com / Max Kukurudziak
Autor Magdalena Więckowska - 6 Kwietnia 2021

Pożar tunelu foliowego i maszyn rolniczych. Dramatyczna sytuacja we wsi Osuchów

Do dramatycznej sytuacji doszło we wsi Osuchów - w Niedzielę Wielkanocną ogień zajął foliowe tunele foliowe i sprzęt rolniczy. Zniszczone zostały również sadzonki roślin.

Jak podaje portal echodnia.eu, z żywiołem walczyli strażacy z Białobrzegów.

Pożar w gospodarstwie w Osuchowie

Pożary są dramatycznymi wydarzeniami, które trwale zapisują się w pamięci ludzi, niekiedy trwale zmieniając ich życie. W Osuchowie w gminie Promna, wsi położonej na terenie województwa mazowieckiego, doszło do pożaru w Niedzielę Wielkanocną (4.04).

Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze około godziny 19:00. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że ogień zajął tunele foliowe i sprzęt rolniczy. Niestety, również sadzonki roślin, które znajdowały się pod foliami, zostały kompletnie zniszczone.

Zgodnie z dostępnymi informacjami, straty rolnika zostały oszacowane na około 50 tysięcy złotych.

Ministerstwo rolnictwa dostrzegło Ministerstwo rolnictwa dostrzegło "problem nierównego traktowania rolników". Sprawa świadczeń w izolacji i na kwarantannieCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

Nasuwa się pytanie: co było powodem kolejnego dramatu na polskiej wsi? W przypadku pożaru w Osuchowie wiadomo, że przyczyną rozprzestrzenienia ognia była najprawdopodobniej nieszczelność w piecu ogrzewającym tunel z sadzonkami.

Niebezpieczne przymrozki

W ostatnim czasie, pomimo kalendarzowej wiosny, pogoda nie szczędzi niespodzianek, a wśród nich niebezpiecznych dla młodych upraw przymrozków. Z tego względu plantatorzy często decydują się na ogrzewanie tuneli foliowych, w których znajdują się sadzonki.

Od szybkich rozwiązań do nieszczęśliwego wypadku wiedzie niedaleka droga. Przymrozków obawiają się jednak nie tylko hodowcy roślin, ale m.in. pszczelarze.

Czy w najbliższym czasie temperatura ma szansę nieco wzrosnąć? Jak podaje portal ventusky.com, w najbliższych dniach temperatura na wysokości około 5 centymetrów nad ziemią będzie oscylować (w ciągu dnia) w przedziale od 0 do 2 stopni Celsjusza.

Ocieplenie, które będzie odczuwalne również przy gruncie, nastąpi dopiero w sobotę i niedzielę (10-11.04), kiedy to rolnicy będą mogli liczyć na temperatury rzędu 5-10 stopni Celsjusza.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: echodnia.eu, ventusky.com

Następny artykuł