Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Szczęśliwy finał poszukiwań. Rolnik odnalazł zaginioną 88-latkę
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 27.03.2021 01:00

Szczęśliwy finał poszukiwań. Rolnik odnalazł zaginioną 88-latkę

policja - poszukiwania zakończone
AndrzejRembowski/Pixabay ( zdjęcie ilustracyjne)

Zgłoszenie o zaginięciu 88-letniej kobiety wpłynęło na komisariat w Radymnie w miniony piątek wieczorem. Jak się okazało, kobieta ostatni raz była widziana tego samego dnia około godziny 14:00. Z informacji, którymi dysponowali funkcjonariusze, wynikało, że 88-latka ubrana była jedynie w sweter i beret, zaginiona nie miała na sobie kurtki. 

Całonocne poszukiwania 88-latki

Funkcjonariusze policji z Radymna, Jarosławia, z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie, funkcjonariusze Straży Granicznej oraz funkcjonariusze strażacy pożarnej z Jarosławia, strażacy ochotnicy z Radymna, Sośnicy i Duńkowic natychmiast rozpoczęli poszukiwania zaginionej. Podczas poszukiwań sprawdzono teren Zalewu ZEK i ogródki działkowe.

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

[EMBED-3]

- Równolegle funkcjonariusze patrolowali ulice miasta, sprawdzali przystanki komunikacyjne, stacje PKP, paliw oraz pustostany i szpitale - przekazali funkcjonariusze. 

Kobieta została odnaleziona przez rolnika 

Dopiero następnego dnia po godzinie 6:00 starsza kobieta została odnaleziona. W miejscowości Wysocko na polach odnalazł ją miejscowy rolnik. Mężczyzna po odnalezieniu kobiety skontaktował się z pobliskim domem pomocy w Moszczanach. Rolnik był przekonany, że 88-latka jest ich podopieczną. Kobieta po odnalezieniu trafiła pod opiekę lekarzy, była zdezorientowana i zmęczona. 

Co robić, gdy ktoś zaginie? 

W przypadku zaginięcia 88-latki rodzina rozpoczęła poszukiwania na własną rękę, a kiedy okazało się, że nie przynoszą rezultatów, skierowano się na posterunek policji. Jakie powinny być nasze kroki w przypadku, gdy bliska nam osoba zaginie? W tej sytuacji z pomocą przychodzi Poszukiwawcze Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, które na swojej stronie zamieściło pełną listę działań, jakie należy wprowadzić w życie, jest to między innymi: 

  • przypomnienie sobie, kiedy i gdzie widzieliśmy ostatni raz zaginioną osobę, kiedy mieliśmy z nią kontakt, 

  • skontaktuj się ze znajomymi, sąsiadami i rodziną, którzy mogli mieć kontakt z zaginioną osobą, 

  • skontaktuj się ze szpitalem i pogotowiem, 

  • sprawdź miejsca, w których zazwyczaj przebywa zaginiona osoba, 

  • skieruj się na komisariat policji, by zgłosić zaginięcie, 

  • zgłoś zaginięcie o Fundacji ITAKA, 

  • napisz o zaginięciu w mediach społecznościowych. 

Pełną listę można znaleźć >tutaj<. 

Warto znać obowiązki policji 

W przypadku zaginięcia warto pamiętać, że nie ma określonego czasu, który należy odczekać przed zgłoszeniem zaginięcia na policję. Nie obowiązuje żadna zasada, która mówi o odczekaniu 24h, czy nawet 48h. Funkcjonariusze policji są zobligowani do przyjęcia zgłoszenia niezależnie od tego, ile czasu minęło od stwierdzenia zaginięcia. Podczas zgłaszania policji informacji o zaginięciu miej przy sobie zdjęcie zaginionej osoby. 

- Instytucją, do której zadań i obowiązków należy poszukiwanie osób zaginionych, jest policja. Dlatego tak ważne jest, aby – w przypadku zaginięcia osoby – jak najszybciej zgłosić to w najbliższej komendzie policji - przypomina Poszukiwawcze Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Policja, Poszukiwawcze Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe