Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Wielkie oszustwo Kołodziejczaka. Kamizelki AgroUnii idą z dymem
Zuzanna Rucińska
Zuzanna Rucińska 18.08.2023 09:30

Wielkie oszustwo Kołodziejczaka. Kamizelki AgroUnii idą z dymem

Michał Kołodziejczak
Iberion.pl

Informacja o wejściu Michała Kołodziejczaka na listę Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu oburzyła działaczy AgroUnii. Wiele z nich nie omieszkało wyrazić swoje oburzenie na portalach społecznościowych.

„Judasz polskiej wsi”

W środę 16 sierpnia Donald Tusk podczas posiedzenia Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej ogłosił, że AgroUnia wystartuje z list Platformy Obywatelskiej w wyborach do Sejmu. „Zaczyna się nowa, nieszablonowa akcja, bo w Polsce trzeba zmian, zbyt dużo spraw jest do zrobienia” – podkreślił wówczas Michał Kołodziejczak.

Polityczna decyzja lidera AgroUnii spotkała się z ogromnym oburzeniem ze strony rolników oraz działaczy ruchu społeczno-politycznego. Media społecznościowe zawrzały, a wściekli internauci nie szczędzili ostrych słów i śmiałych czynów. Z ust dotychczasowego zwolennika AgroUnii padły gorzkie słowa wymierzone w Michała Kołodziejczaka. Jak mówi rolnik w zamieszczonym na X (dawnym Twitterze) - „Jesteś Judaszem polskiej wsi. Sprzedałeś polską wieś, sprzedałeś rolników. Wykorzystałeś nas jako drabinkę, żeby się dostać do koryta. Wszedłeś w układ, który sam tępiłeś, który sam mówiłeś, że jest niedopuszczalne, żeby z nimi w ogóle rozmawiać”.

Oburzony rolnik w zamieszczonym na portalu filmie podczas wytykania Kołodziejczakowi sprzedanie polskiej wsi oraz działaczy AgroUnii i rolników wyrzuca flagę AgroUnii do kosza. „W naszych okolicach struktur już nie masz. Nikt Cię nie popiera, nikt już za Tobą nie stoi” – dodaje mężczyzna. 

Działacze AgroUnii podpalają partyjne kamizelki

Jednym ze śmiałych działań wyrażających sprzeciw wobec politycznych zagrywek Michała Kołodziejczaka stał się gest Mariusza Borowiaka, rolnika z powiatu sieradzkiego. Jego film opublikowany na Facebooku doczekał się wielu wyświetleń oraz był licznie komentowany. Podczas swojego przemówienia podpalił on bowiem kamizelkę z logo AgroUnii.

„Nazywam się Mariusz Borowiak, jestem rolnikiem z powiatu sieradzkiego. W dniu dzisiejszym się dowiedziałem się, że Michał Kołodziejczak zdradził polskiego rolnika, zdradził interes Polski. Dogadał się z Koalicją Obywatelską w sprawie wyborów, pokazał, że dla niego ważniejsze jest zdobycie mandatu niż walka o polskiego rolnika. Chciał odsunąć tych ludzi od władzy, teraz razem z nimi do koryta prze. Na znak tego, że już nie ma tej organizacji AgroUnia” – podkreśla mężczyzna. Na zakończenie swojej wypowiedzi, rolnik podpala kamizelkę AgroUnii i rzuca ją na ziemię. Ubranie w mgnieniu oka zajmuje się ogniem.

Wielkie oburzenie i zaskoczenie

Dotychczasowy koalicjant AgroUnii Marek Materek skomentował aktualną sytuację dotyczącą Marka Kołodziejczaka. Jak dowiadujemy się z filmu zamieszczonego na X (dawnym Twitterze) – „Polityka zdążyła przyzwyczaić mnie do tego, że nigdy niczego i nikogo nie możemy być w 100% pewni. O tym przekonaliśmy się także dziś. Dla mnie najważniejsze jest, że zajmując się samorządem i polityką każdego kolejnego dnia mogę spojrzeć w lustro. I z tego jestem bardzo dumny”.

Ruch Marka Materka Nowa Demokracja TAK nie pójdzie do wyborów razem z AgroUnią. Jak zaznaczył polityk w rozmowie z PortalSamorzadowy.pl, nie jest jednak pewne, jaką drogę obierze Ruch podczas nadchodzących wyborów. „Bardzo nam przykro, że już zebrane podpisy nie będą mogły zostać wykorzystane, bo Ruch Społeczny AgroUnia TAK przestał być aktualny. Na pewno jednak przedstawiciele Ruchu Marka Materka pojawią się na listach wyborczych w wyborach parlamentarnych. W ciągu kilku dni zdecydujemy o formule startu” – podkreśla prezydent Starachowic.