RolnikInfo.pl
AGROunia - belarka

Materiały prasowe AGROunia

Coraz bliżej spełnienia marzeń Gienka i Andrzeja. AGROunia pomaga rolnikom z Plutycz

23 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Udostępnij:

Brakuje już niewiele, by spełniło się marzenie Andrzeja i Gienka, znanych z programu "Rolnicy. Podlasie". W zbiórce na belarke prowadzoną przez AGROunię zostało jeszcze do zebrania 20% do pełnej kwoty, dzięki której uda się kupić nową maszynę dla rolników z Plutycz. W sprawie zbiorki głos zabrali Gienek z synem.

Jak wiedzą dobrze wszyscy fani programu "Rolnicy. Podlasie" jednym z marzeń Gienka i Andrzeja z Plutycz jest belarka, czyli prasa do zbierania i zgniatania słomy, niebywale pomocna rolnikom podczas przygotowania jedzenia dla zwierząt.

Niestety, w poprzednim sezonie sprawdzony sprzęt rolników z Plutycz został uszkodzony, a zbieranie siana dla kilkudziesięciu krów, koni i kur stało się wyjątkowo ciężkie dla Andrzeja i jego starszego ojca. Jednak pomocną dłoń do rolników wyciągnęła AGROunia, która założyła zbiórkę na belarkę dla rolników. Już od dłuższego czasu można wspierać zbiórkę, przyczyniając się do spełnienia marzeń rolników. 

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-6]

Na ten moment zbiórkę wsparło już 1073 osób i udało się zebrać 51 480 zł z zakładanej kwoty 65 000 zł. Zostało więc niewiele, by zebrana została pełna kwota. Link do zbiórki znajduje się >tutaj<. Pieniądze zebrane podczas zbiórki mają zostać przeznaczone na nową belarkę firmy SIPMA.

Gienek i Andrzej o belarce 

Andrzej w rozmowie z AGROunią przyznał, że wiele osób zwraca się do niego z pytaniem, kiedy spełni się jego marzenie o belarce. 

- Ludzie dzwonią i się pytają kiedy ta belarka powstaje, a ja mówię- mam nadzieję, że do czerwca powstanie - przekazał w rozmowie z AGROunią Andrzej.

- Ja ciuków już nie dam rady robić - zaznaczył Gienek. 

AGROunia w Plutyczach 

Wraz z rosnącą popularnością programu "Rolnicy. Podlasie" do Plutycz zaczęło przyjeżdżać coraz więcej fanów programu i osób, które chciały poznać sympatycznych rolników. Wśród nich znalazł się także i Michał Kołodziejczak z AGROunii, który nie raz odwiedzał Plutycze. Niedawno lider AGROuni pojawił się u Gienka i Andrzeja z robaczywą kapustą z Biedronki, o czym więcej pisaliśmy >tutaj<.

- Andrzej i Gienek to rolnicy z krwi i kości. Autentyczni, szczerzy, gościnni. Pokazują nam swoje życie w programie telewizyjnym i my chcemy sprawić im trochę radości. Kiedy będzie belarka zrobimy relacje i pokażemy, jak będzie pracować maszyna - mowi o rolnikach z Plutycz Michał Kołodziejczak lider AGROunii.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: Zrzutka, Materiały prasowe AGROunia

Aneta WasilewskaAutor

Absolwentka filologii ukraińskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

wiejski cmentarz

Wieś

Na wiejskim cmentarzu zniszczono nie tylko drzewa. Parafia otrzymała karę finansową

Czytaj więcej >
grzyby

Wieś

Policjant wybrał się z dzieckiem na grzyby. Doszło do nietypowego spotkania

Czytaj więcej >
pożar stodoła

Wieś

Pożar stodoły. Policja aresztowała właścicielkę posesji

Czytaj więcej >
polsat rolnictwo

Wieś

Polsat zapowiedział nowy program o rolnictwie. Na wieś pojadą mieszkańcy miast

Czytaj więcej >
gospodarstwo agroturystyczne

Wieś

Tragedia w gospodarstwie agroturystycznym. Tajemnicza śmierć seniorów

Czytaj więcej >
petycja rolnik info

Wieś

Rolnicy "niezaradni i zacofani"? Petycja przeciwko kłamliwemu wizerunkowi w telewizji

Czytaj więcej >