Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Dramatyczny wypadek podczas naprawy kombajnu. Nie żyje 55-letni mężczyzna
Iwona Stachurska
Iwona Stachurska 10.07.2024 13:23

Dramatyczny wypadek podczas naprawy kombajnu. Nie żyje 55-letni mężczyzna

wypadek rolniczy
fot. KMP w Zamościu

We wtorek około godziny 11:00 dyżurny zamojskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o wypadku w miejscowości Skierbieszów w woj. lubelskim. 55-letni mężczyzna wraz z dwoma innymi pomocnikami, przygotowywali kombajn do sezonu i przeprowadzali naprawę. W pewnym momencie po włączeniu maszyny, doszło do nieszczęśliwego wypadku. 
 

Trzech mężczyzn naprawiało kombajn

W dniu wczorajszym 9 lipca, doszło do tragicznego wypadku w miejscowości Skierbieszów, w powiecie zamojskim, w woj. lubelskim. Trzech mężczyzn w wieku 28, 47 i 55 lat podjęli się remontu kombajnu zbożowego, który musiał być w pełni sprawny na zbliżające się żniwa.

Naprawa przeprowadzana była w na prywatnej posesji w wiacie garażowej. Mężczyźni w chwili zakończenia remontu maszyny, postanowili spradzić czy kombajn odpali. Jeden z pracujących przy maszynie mężczyzn wsiadł i uruchomił ją. Nie spodziewał się jednak, że to skończy się tragedią. 

Kombajn wpadł do rzeki. Nadzwyczajna akcja strażaków w woj. opolskim

Naprawa kombajnu zakończyła się tragicznie

Kiedy kierowca odpalił maszynę, ta niespodziewanie ruszyła i przejechała przez tylną ścianę wiaty, a znajdująca się tam belka konstrukcyjna przygniotła 55-letniego kierującego kombajnem do korpusu maszyny. Dwaj znajdujący się nieopodal mężczyźni natychmiast powiadomili służby ratunkowe.

Około godziny 11:00 dyżurny zamojskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku w miejscowości Skierbieszów i niezwłocznie wysłano tam służby ratunkowe. Dwaj mężczyźni usiłowali pomóc 55-latkowi, jednak ich zmagania nie przyniosły rezultatu. Kierowca maszyny doznał poważnych obrażeń ciała, wskutek czego zmarł.

Sprawą zajmuje się Prokuratura

Funkcjonariusze policji pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Zamościu, wykonali oględziny miejsca zdarzenia, sporządzili dokumentację fotograficzna i przesłuchali świadków. Zwłoki zostały zabezpieczone i przekazane do prosektorium, gdzie zostaną poddane sekcji. Trwa ustalanie przyczyn tragedii. W związku z nieszczęśliwym wypadkiem policjanci z Zamościa apelują do rolników. 

Apelujemy o zachowanie ostrożności podczas wykonywania prac remontowych maszyn rolniczych oraz prac w gospodarstwie. Rutyna i pośpiech mogą mieć tragiczne skutki. Uważajmy zwłaszcza podczas wykorzystywania w codziennych pracach urządzeń mechanicznych. Każdą czynność, nawet taką, która wykonywana była już wielokrotnie należy robić z należytą starannością, bez pośpiechu i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Zwracajmy również uwagę na znajdujące się w pobliżu maszyn dzieci. Zawsze miejmy je w zasięgu wzroku, aby nie doszło do tragedii. - przestrzega Aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło z zamojskiej Policji.