koń
ratujemyzwierzaki.pl
Autor Magdalena Więckowska - 6 Kwietnia 2021

Emilka z "Rolnicy. Podlasie" prosi o pilną pomoc. Chce uratować życie młodemu koniowi

Emilia Korolczuk, znana z serialu "Rolnicy. Podlasie" kocha zwierzęta ponad wszystko. Jak się okazuje, liczy się dla niej nie tylko dobro własnych zwierząt, ale również wszystkich tych, które są w potrzebie. Na swoim profilu na Facebooku rolniczka zaapelowała o pomoc w zbiórce pieniędzy, która ma uratować młodego konia pociągowego przed zakończeniem swojego życia w rzeźni.

Emilka w poście na portalu Facebook dodała, iże koń może trafić na dożywocie na Ranczo. [pis. oryg.]

Emilka z "Rolnicy. Podlasie" prosi o pomoc w zbiórce pieniędzy na wykup konia

Głównym bohaterem historii jest Poker - kary koń pociągowy, który ukończył rok. Do swoich fanów Emilka o zwierzaku napisała następująco:

- Poker (...) może trafić na dożywocie na Ranczo. Jest nas tu kilkadziesiąt tysięcy, gdyby każdy wpłacił po symbolicznej złotówce udało by się sprawić, żeby ten koński dzieciak nie był skazany na wieczne patrzenie w ścianę w chlewiku handlarza i ostatecznie rzeźnię... [pis. oryg.]

Jak dodaje rolniczka, zdaje sobie sprawę z nieufności, jaką powszechnie darzy się internetowe zbiórki. Podkreśla jednak, że organizatorzy pomocy dla młodego konia są zaufanymi osobami, a w centrum ich zainteresowań leży pomoc potrzebującemu zwierzęciu.

Ogromna popularność programu Ogromna popularność programu "Czyste powietrze". Uczestniczyć chce ponad 2000 gminCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

Sprawa konia

Dlaczego Poker miałby trafić do rzeźni? Więcej wyjaśnień na ten temat uzyskujemy w tekście zbiórki pod >tym< linkiem. Stowarzyszenie Frikaj.pl podaje, że życie polskich koni zimnokrwistych jest wyjątkowo trudne - młode ogiery w większości kończą swoje życie w rzeźni.

Powodem jest fakt, że taki koń osiąga odpowiedni wiek pod siodło dopiero w wieku około trzech lat. Sytuacji Pokera i podobnych mu koni nie poprawia fakt, że jego rodzice nie są wystawowymi championami. Przez to koń nie ma szans na uzyskanie licencji na krycie.

Konie zimnokrwiste szybko przybierają na wadze. Jeśli dodamy do tego fakt, że mięso źrebaków tej rasy jest znacznie droższe w porównaniu do innych, nie dziwi, dlaczego zwierzęta te kończą swój żywot w rzeźni.

Emilka Korolczuk zachęca wszystkich swoich fanów do pomocy w zbiórce pieniędzy. Do końca zostały dwa dni - na 6 kwietnia 2021 udało się zebrać 44% wymaganej kwoty, czyli 3,746 złotych.

emilka rolnicy podlasie

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Facebook / Ranczo Laszki Emilia Korolczuk, ratujemyzwierzaki.pl

Następny artykuł