RolnikInfo.pl
IMGW - przymrozki

IMGWmeteo/Twitter

IMGW ostrzega przed przymrozkami. Jest też dobra wiadomość dla rolników, sadowników i działkowców

8 Maja 2021

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Udostępnij:

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami. W nadchodzącą noc przymrozki pojawią się we wschodniej części Polski. Jak zapowiadają synoptycy, to ostatnia noc z przymrozkami.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed przymrozkami wydane w sobotę przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) obowiązuje w nadchodzącą noc dla wschodniej i centralnej Polski oraz znacznej części północy i południa kraju. Jak informuje IMGW, temperatura przy gruncie spadnie do około -2°C, natomiast na obszarach podgórskich do -5°C. Tereny, na których obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami, zaznaczono na poniższej mapie żółtym kolorem. 

Fot. IMGW

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Wydanie przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzeżeń pierwszego stopnia oznacza, że mogą pojawić się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które niosą za sobą zagrożenie życia i zdrowia oraz mogą powodować straty materialne. 

Dobra wiadomość dla rolników, sadowników i ogrodników 

Ostrzeżenia o przymrozkach wydane zostały także wczoraj, o czym więcej pisaliśmy >tutaj<. Jednak IMGW ma dla rolników, sadowników i ogrodników dobre wiadomości. 

- Dobra wiadomość dla rolników, sadowników, działkowców - od jutra już znacznie cieplej - informuje za pośrednictwem Twittera Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. 

Poprawa pogody 

Według synoptyków poprawa pogody nastąpi już jutro. W niedzielę pojawi się więcej słońca, zachmurzenie będzie przeważać jedynie na północy kraju. Zgodnie z prognozami w niedzielę nie będzie padać. Wyższa będzie także temperatura, która na zachodzie może sięgnąć nawet do 24°C. Natomiast na północnym wschodzie i wschodzie termometry wskazywać będą od 13°C do 15°C. 

Jak przekazuje portal Fanipogody.pl, w następnych 5 dniach ustąpi zimno, śnieg oraz przymrozki. Temperatura może sięgać nawet do 30°C. W Polsce możliwe będą burze, krótki upał i silny wiatr. 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródła: IMGW, Onet, Fani pogody

Podobne artykuły

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

Oszustwo "na cebulę". Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia

Czytaj więcej >
Zbiórka dla pogorzelców z Nowej Białej/Zrzutka.pl

Wiadomości

Wieś stanęła w płomieniach. Pomoc dla pogorzelców z Nowej Białej

Czytaj więcej >
premier

Wiadomości

Premier o rolnictwie podczas konferencji w Balicach: "Jest oczkiem w głowie"

Czytaj więcej >
sylwia spurek

Wiadomości

Europosłanka nie chce, by zwierzęta postrzegano jako jedzenie. Internauci odpowiedzieli

Czytaj więcej >
bijatyka

Wiadomości

Bijatyka byłego radnego PiS i handlarza na targu [WIDEO]

Czytaj więcej >
pogoda

Wiadomości

Pogodowy kataklizm na południu kraju. Strażacy ostrzegają przed niebezpieczeństwem

Czytaj więcej >