RolnikInfo.pl
premier mateusz morawiecki

od lewej: Marek BAZAK/East News; OLIVIER HOSLET/AFP/East News

Majątek rolny premiera i jego żony. Grube miliony na wsi

27 Maja 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Okazuje się, że związki premiera Mateusza Morawieckiego z polską wsią są większe, niż sam fakt, że jego ojciec zajmował się w młodości pszczelarstwem. Jak ujawniają media, zarówno Mateusz Morawiecki, jak i jego żona - Iwona - dysponują działkami rolnymi o pokaźnej wartości.

Iwona Morawiecka posiada grunty rolne, których łączna wartość może wynosić około 15 milionów złotych. Szef rady ministrów posiada przy tym stosunkowo niewiele ziem o przeznaczeniu rolniczym - są to dwa hektary o wartości 200 tysięcy złotych. 

Grunty rolne Iwony i Mateusza Morawieckich

Warto podkreślić, że zgodnie z ustaleniami dziennikarzy portalu wp.pl, obecny premier i jego małżonka podpisali umowę o podziale majątku w grudniu 2013 roku.

W praktyce oznacza to, że Mateusz Morawiecki nie jest już zobowiązany do wykazywania w oświadczeniach majątkowych własności swojej żony.

Portal agropolska.pl podaje, że łączny majątek Morawieckich - działki rolne, nieruchomości i oszczędności - wynosi około 40 milionów złotych.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-14]

Szef rządu jest właścicielem działki rolnej o powierzchni dwóch hektarów, którą wycenia na 200 tysięcy złotych. Dużo większe ziemie w różnych miejscach w Polsce posiada natomiast jego małżonka - Iwona

Kilka działek rolnych

Portal agropolska.pl przekazuje, że Iwona Morawiecka jest właścicielką dwóch gruntów we Wrocławiu: pierwsza działka ma powierzchnię 14,8 hektarów, druga - 0,19 hektara. Jedna z nich jest warta - zgodnie z orzeczeniem rzeczoznawcy - 14,3 miliona złotych.

W 2002 roku ziemia ta została kupiona przez Iwonę i Mateusza Morawieckich od lokalnej parafii za 700 tysięcy złotych. Sama parafia otrzymała natomiast nieruchomość nieodpłatnie, jako efekt regulowania zaległych spraw na linii Kościół-państwo.

Iwona Morawiecka dysponuje kolejną działką we wsi nieopodal Wrocławia, którą samodzielnie kupiła w 2012 roku. Wedle szacunków portalu wp.pl, nieruchomość o powierzchni 11,3 hektara może być warta około 1,2 miliona złotych.

Kolejna działka rolna należąca do żony premiera znajduje się nad rzeką Bzurą, ma powierzchnię pół hektara, a jej wartość szacuje się na około 250 tysięcy złotych.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli c**hcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl**

Źródło: wp.pl, agropolska.pl

Podobne artykuły

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

Oszustwo "na cebulę". Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia

Czytaj więcej >
Zbiórka dla pogorzelców z Nowej Białej/Zrzutka.pl

Wiadomości

Wieś stanęła w płomieniach. Pomoc dla pogorzelców z Nowej Białej

Czytaj więcej >
prezes pis

Wiadomości

Prezes PiS o rychłych zmianach na wsi. Obietnice dla rolników

Czytaj więcej >
premier

Wiadomości

Premier o rolnictwie podczas konferencji w Balicach: "Jest oczkiem w głowie"

Czytaj więcej >
sylwia spurek

Wiadomości

Europosłanka nie chce, by zwierzęta postrzegano jako jedzenie. Internauci odpowiedzieli

Czytaj więcej >
bijatyka

Wiadomości

Bijatyka byłego radnego PiS i handlarza na targu [WIDEO]

Czytaj więcej >