RolnikInfo.pl
wypadek śmigłowiec lpr

unsplash.com / fot. Abby Savage

Wybrali się po drewno na opał. Nagle doszło do dramatu

27 Maja 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

51-letni mężczyzna wraz ze swoim znajomym wybrali się do lasu po drewno. Żaden z nich nie spodziewał się, że codzienne zajęcie zakończy się dramatycznym finałem. Jedno ze ściętych drzew przygniotło bowiem 51-latka, który odniósł poważne obrażenia ciała.

Z miejsca wypadku poszkodowanego zabrała załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

Niebezpieczny wypadek podczas ścinki drzew

Na polskiej wsi nie brakuje zdarzeń, podczas których dochodzi do dramatycznych - a niekiedy wręcz tragicznych - sytuacji podczas ścinki drzew.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w gminie Włodawa na terenie województwa lubelskiego. Jak przekazuje portal agropolska.pl, w ostatnich dniach na pozyskanie drewna z lasu udali się dwaj mężczyźni - 51-latek i jego znajomy.

W pewnym momencie, podczas ścinania drzew, jedno z nich upadło w niefortunny sposób. Przygnieciony 51-letni mężczyzna doznał bardzo poważnych obrażeń, a obecny na miejscu znajomy powiadomił o zajściu odpowiednie służby.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-13]

Szczegóły zdarzenia

Można się domyślać, że ze względu na utrudniony dojazd samochodem do miejsca wypadku, do lasu został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Poszkodowany mężczyzna został zabrany przez służby do szpitala, gdzie będzie odbywał dalsze leczenie. Niestety na obecną chwilę brak informacji na temat dokładnego stanu ofiary wypadku.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji z Włodawy przekazali, że w najbliższym czasie badane będą okoliczności i szczegóły niebezpiecznego zdarzenia, które miało miejsce w lesie.

Warto dodać, że ścinka drzew jest niezwykle niebezpiecznym zajęciem, a na posługiwanie się odpowiednią do tego zadania piłą mechaniczną potrzebne są specjalne uprawnienia.

Pomimo wszelkich środków ostrożności na polskiej wsi nadal dochodzi do zdarzeń, w których wyniku wiele osób traci zdrowie, a nawet życie.

Innym, podobne wydarzenie miało miejsce we wsi Bielawy na terenie województwa lubuskiego, o czym pisaliśmy w tekście 73-latek ścinał drzewo piłą łańcuchową. Nagle wydarzyła się tragedia.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli c**hcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl**

Źródło: agropolska.pl, policja.gov.pl

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.wieckowska@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

wiejski cmentarz

Wieś

Na wiejskim cmentarzu zniszczono nie tylko drzewa. Parafia otrzymała karę finansową

Czytaj więcej >
grzyby

Wieś

Policjant wybrał się z dzieckiem na grzyby. Doszło do nietypowego spotkania

Czytaj więcej >
pożar stodoła

Wieś

Pożar stodoły. Policja aresztowała właścicielkę posesji

Czytaj więcej >
polsat rolnictwo

Wieś

Polsat zapowiedział nowy program o rolnictwie. Na wieś pojadą mieszkańcy miast

Czytaj więcej >
gospodarstwo agroturystyczne

Wieś

Tragedia w gospodarstwie agroturystycznym. Tajemnicza śmierć seniorów

Czytaj więcej >
petycja rolnik info

Wieś

Rolnicy "niezaradni i zacofani"? Petycja przeciwko kłamliwemu wizerunkowi w telewizji

Czytaj więcej >