Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wieś > Wybrali się po drewno na opał. Nagle doszło do dramatu
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:37

Wybrali się po drewno na opał. Nagle doszło do dramatu

wypadek śmigłowiec lpr
unsplash.com / fot. Abby Savage

Z miejsca wypadku poszkodowanego zabrała załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

Niebezpieczny wypadek podczas ścinki drzew

Na polskiej wsi nie brakuje zdarzeń, podczas których dochodzi do dramatycznych - a niekiedy wręcz tragicznych - sytuacji podczas ścinki drzew.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w gminie Włodawa na terenie województwa lubelskiego. Jak przekazuje portal agropolska.pl, w ostatnich dniach na pozyskanie drewna z lasu udali się dwaj mężczyźni - 51-latek i jego znajomy.

W pewnym momencie, podczas ścinania drzew, jedno z nich upadło w niefortunny sposób. Przygnieciony 51-letni mężczyzna doznał bardzo poważnych obrażeń, a obecny na miejscu znajomy powiadomił o zajściu odpowiednie służby.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-13]

Szczegóły zdarzenia

Można się domyślać, że ze względu na utrudniony dojazd samochodem do miejsca wypadku, do lasu został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Poszkodowany mężczyzna został zabrany przez służby do szpitala, gdzie będzie odbywał dalsze leczenie. Niestety na obecną chwilę brak informacji na temat dokładnego stanu ofiary wypadku.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji z Włodawy przekazali, że w najbliższym czasie badane będą okoliczności i szczegóły niebezpiecznego zdarzenia, które miało miejsce w lesie.

Warto dodać, że ścinka drzew jest niezwykle niebezpiecznym zajęciem, a na posługiwanie się odpowiednią do tego zadania piłą mechaniczną potrzebne są specjalne uprawnienia.

Pomimo wszelkich środków ostrożności na polskiej wsi nadal dochodzi do zdarzeń, w których wyniku wiele osób traci zdrowie, a nawet życie.

Innym, podobne wydarzenie miało miejsce we wsi Bielawy na terenie województwa lubuskiego, o czym pisaliśmy w tekście 73-latek ścinał drzewo piłą łańcuchową. Nagle wydarzyła się tragedia.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli c**hcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]**

Źródło: agropolska.pl, policja.gov.pl

Tagi: Policja Wieś