Marcin Bustowski - egzekucje komornicze
Marcin Bustowski/Facebook
Autor Aneta Wasilewska - 25 Kwietnia 2021

Marcin Bustowski ws. egzekucji komorniczych. "My mamy pozwolić zniszczyć takiego rolnika?"

Marcin Bustowski pojawił się dziś miejscowości Proboszczów w gminie Pielgrzymka, gdzie między innymi razem z panem Tadeuszem rolnikiem zwracał uwagę na problem egzekucji komorniczych. - Egzekucje w gospodarstwach to codzienność a konsument jest truty żywnością z marketów - informuje dziś działacz.

Pana Tadeusz, rolnik, posiada bydło mleczne, opasowe i świnie. Jak wskazywał podczas transmisji prowadzonej w mediach społecznościowych Bustowski, w gospodarstwie pana Tadeusza powstaje zdrowa żywność, bez użycia glifosatu. Na miejscu właściciel gospodarstwa opowiadał o swoich produktach, w których nie znajdziemy żadnych niepotrzebnych dodatków. Jednak nie na kwestię zdrowiej żywności położono największy nacisk podczas spotkania.

Egzekucje komornicze w gospodarstwach

- Panie ministrze Puda, a wcześniej Ardanowski to są papiery egzekucji komorniczej- wskazywał na pismo Bustowski.

Dramat w gospodarstwie. Siostra odnalazła ciało swojego brataDramat w gospodarstwie. Siostra odnalazła ciało swojego brataCzytaj dalej

Jak się okazało, pan Tadeusz wziął kredyt na 80 tys., spłacił 20 tys. zł. Do spłacenia miał więc 60 tys. zł. Niestety, wtedy zabrakło rolnikowi pieniędzy na spłatę, a z sądu przyszło do niego pismo,z którego wynikało, że pan Tadeusz ma zapłacić 88 tys. zł. Rolnikowi odebrano 14 tys. zł, sam zapłacił 6 tys., czyli odzyskane zostało 20 tys. Jednak pomimo tego wciąż, musi oddać 80 tys. zł.

- Pan Tadeusz, który nie może związać końca z końcem, a produkuje ziemniaki, ser, cebulę, mleko, jajka, wędliny, nie nadąża produkować, by spłacać odsetki, a minister rolnictwa w Polsce opowiada, że mamy fantastyczną sytuację w rolnictwie, mamy potężny eksport - zaznaczył Bustowski.

W podobnej sytuacji znalazł się także syn pana Tadeusza. Zdaniem Bustowskiego, po wszczęciu egzekucji, odbieraniu ziemi i maszyn rolniczych, takich rolników jak pan Tadeusz, czy jego syn będzie coraz mniej, aż w końcu ich zabraknie. I tu pojawia się następna ważna kwestia

Gdzie po zdrową żywność?

Podczas spotkania z rolnikami Marcin Bustowski zastanawiał się, gdzie Polacy mają kupować zdrową żywność, jeśli właśnie nie od takich małych producentów, gdzie zagwarantowaną mamy wysoką jakość produktów.

- Gdzie my konsumenci mamy pojechać i zdrową żywność dla dzieci kupić? Do marketu? Do Lidla? Do Biedronki? Ten syf kupować - zastanawiał się Bustowski.

Całą transmisję Marcina Bustowskiego z miejscowości Proboszczów można zobaczyć poniżej.

Marcin Bustowski zakłada partię

Jak powiadomił za pośrednictwem społecznościowym Marcin Bustowski, 22 kwietnia złożony został druk o rejestrację partii "Przebudzeni Konsumenci". Partia ma być alternatywą dla Polaków, wciąż prowadzone są podpisy pod listą poparcia. Natomiast dzień wcześniej Marcin Bustowski protestował przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, gdzie domagał się wprowadzeniu zakazu stosowania glifosatu, wprowadzenia moratorium na egzekucje komornicze, a także 25 mld zł. budżetu na rolnictwo.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: Facebook/Marcin Bustowski

Następny artykuł