Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Podczas przewozu paszy doszło do tragedii. Zderzenie dwóch pojazdów
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:34

Podczas przewozu paszy doszło do tragedii. Zderzenie dwóch pojazdów

wypadek
Facebook / OSP Zawidz

Jeden z kierowców doznał tak poważnych obrażeń ciała, że poniósł śmierć na miejscu. 

Tragiczny wypadek na Mazowszu

O niezwykle smutnym zdarzeniu poinformowała m.in. OSP Zawidz, a także płocka Gazeta Wyborcza. Jak obecnie wiadomo, do wypadku ze skutkiem śmiertelnym doszło 14 maja 2021 roku na drodze krajowej numer 10, na wysokości miejscowości Dobrosielice (woj. mazowieckie).

Wedle wstępnych ustaleń policji przyczyną wypadku miała być opona samochodu ciężarowego marki Renault - kiedy wystrzeliła, kierowca stracił panowanie nad pojazdem. Mężczyzna zjechał na przeciwległy pas ruchu, którym poruszała się druga ciężarówka marki Scania. 

Finał okazał się być tragiczny - 45-letni mężczyzna, który kierował Scanią, doznał tak rozległych obrażeń ciała, że zmarł na miejscu. Drugi z kierujących został tymczasem przewieziony do szpitala. Służby nie podały szczegółowych informacji na temat stanu jego zdrowia, choć nieoficjalnie mówi się, że jego stan jest ciężki. 

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-10]

Wszystko przez oponę

Na miejscu pojawiła się policja wraz z prokuratorem, która miała badać wstępne przyczyny wypadku. Dodatkowo w akcję zaangażowano po jednym zastępie strażaków z OSP Zawidz, OSP Słupia, OSP Milewko, OSP Drobin, a także po trzy zastępy z JRG Sierpc i JRG Płock.

Poszkodowanymi zajęły się dwa zespoły ratownictwa medycznego. Wedle relacji druhów z OSP Zawidz, ich prace na miejscu trwały około trzech godzin. W tym czasie opisywany fragment drogi krajowej numer 10 był zablokowany.

Rozwinięta szybkość obydwu pojazdów, a także gigantyczna masa przewożonych ładunków doprowadziła do tego, że fotografie ukazujące skutki zdarzenia mrożą krew w żyłach. Maski pojazdów są całkowicie zmiażdżone. Warto jednak dodać, że strażacy nie poinformowali o tym, by wskutek kolizji pojazdy miały się zapalić.

Choć warunki pogodowe nie wywołują specjalnego zagrożenia na drogach, to wypadki drogowe na polskiej prowincji nie są rzadkością. 15 maja 2021 roku redakcja Rolnik Info przekazała informację o przewróconym ciągniku z opryskiwaczem. Wskutek zdarzenia doszło do wycieku substancji. 

Innym wypadkiem, który powinien stanowić ostrzeżenie dla wszystkich uczestników ruchu, jest zderzenie traktora z samochodem osobowym, o którym pisaliśmy w pierwszej połowie maja bieżącego roku. Tutaj wina leżała jednak po stronie traktorzysty, który prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości. 

Pamiętajmy, że poruszanie się pojazdami mechanicznymi niezależnie od okoliczności wymaga szczególnej uwagi i czujności, a także regularnych przeglądów technicznych maszyny. 

Poniżej przedstawiamy mapę, na której zaznaczono lokalizację Dobrosielic:

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Facebook / OSP Zawidz, plock.wyborcza.pl

Tagi: pasza Rolnicy