RolnikInfo.pl
wypadek

Facebook / OSP Zawidz

Podczas przewozu paszy doszło do tragedii. Zderzenie dwóch pojazdów

16 Maja 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Do tragicznego wypadku doszło na drodze krajowej numer 10 w miejscowości Dobrosielice. Zderzyły się dwa samochody ciężarowe - jeden z nich przewoził paszę dla zwierząt. Powodem kraksy miało być wystrzelenie opony w jednym z pojazdów.

Jeden z kierowców doznał tak poważnych obrażeń ciała, że poniósł śmierć na miejscu. 

Tragiczny wypadek na Mazowszu

O niezwykle smutnym zdarzeniu poinformowała m.in. OSP Zawidz, a także płocka Gazeta Wyborcza. Jak obecnie wiadomo, do wypadku ze skutkiem śmiertelnym doszło 14 maja 2021 roku na drodze krajowej numer 10, na wysokości miejscowości Dobrosielice (woj. mazowieckie).

Wedle wstępnych ustaleń policji przyczyną wypadku miała być opona samochodu ciężarowego marki Renault - kiedy wystrzeliła, kierowca stracił panowanie nad pojazdem. Mężczyzna zjechał na przeciwległy pas ruchu, którym poruszała się druga ciężarówka marki Scania. 

Finał okazał się być tragiczny - 45-letni mężczyzna, który kierował Scanią, doznał tak rozległych obrażeń ciała, że zmarł na miejscu. Drugi z kierujących został tymczasem przewieziony do szpitala. Służby nie podały szczegółowych informacji na temat stanu jego zdrowia, choć nieoficjalnie mówi się, że jego stan jest ciężki. 

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-10]

Wszystko przez oponę

Na miejscu pojawiła się policja wraz z prokuratorem, która miała badać wstępne przyczyny wypadku. Dodatkowo w akcję zaangażowano po jednym zastępie strażaków z OSP Zawidz, OSP Słupia, OSP Milewko, OSP Drobin, a także po trzy zastępy z JRG Sierpc i JRG Płock.

Poszkodowanymi zajęły się dwa zespoły ratownictwa medycznego. Wedle relacji druhów z OSP Zawidz, ich prace na miejscu trwały około trzech godzin. W tym czasie opisywany fragment drogi krajowej numer 10 był zablokowany.

Rozwinięta szybkość obydwu pojazdów, a także gigantyczna masa przewożonych ładunków doprowadziła do tego, że fotografie ukazujące skutki zdarzenia mrożą krew w żyłach. Maski pojazdów są całkowicie zmiażdżone. Warto jednak dodać, że strażacy nie poinformowali o tym, by wskutek kolizji pojazdy miały się zapalić.

Choć warunki pogodowe nie wywołują specjalnego zagrożenia na drogach, to wypadki drogowe na polskiej prowincji nie są rzadkością. 15 maja 2021 roku redakcja Rolnik Info przekazała informację o przewróconym ciągniku z opryskiwaczem. Wskutek zdarzenia doszło do wycieku substancji. 

Innym wypadkiem, który powinien stanowić ostrzeżenie dla wszystkich uczestników ruchu, jest zderzenie traktora z samochodem osobowym, o którym pisaliśmy w pierwszej połowie maja bieżącego roku. Tutaj wina leżała jednak po stronie traktorzysty, który prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości. 

Pamiętajmy, że poruszanie się pojazdami mechanicznymi niezależnie od okoliczności wymaga szczególnej uwagi i czujności, a także regularnych przeglądów technicznych maszyny. 

Poniżej przedstawiamy mapę, na której zaznaczono lokalizację Dobrosielic:

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: Facebook / OSP Zawidz, plock.wyborcza.pl

Podobne artykuły

Pożar - ciągnik

Maszyny

Świętokrzyskie: Pożar ciągnika. Na miejscu cztery zastępy straży pożarnej

Czytaj więcej >
wypadek

Maszyny

Potężne zderzenie ciężarówki i ciągnika. 82-letni traktorzysta stracił życie

Czytaj więcej >
ciągnik pole las

Maszyny

Zaatakował dwie osoby pracujące w lesie. Później agresor zniszczył im ciągnik bagnetem

Czytaj więcej >
ciągnik

Maszyny

Rejestracja ciągnika przez nowego właściciela. Wydłużony czas na rejestrację pojazdu

Czytaj więcej >
Ciągnik - przejazd kolejowy

Maszyny

Lubelskie: Wypadek na przejeździe kolejowym. Ciągnik rolniczy zderzył się z pociągiem

Czytaj więcej >
Kradzież - ciągnik

Maszyny

Ukradli ciągnik wart ponad 100 tys. zł. Młodzi mężczyźni usłyszeli zarzuty

Czytaj więcej >