RolnikInfo.pl
owoce truskawki

unsplash.com / fot. engin akyurt

"Polskie mijam z daleka". Internauci bez litości o krajowych owocach

26 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

W Polsce powoli zaczyna się sezon na najwcześniejsze truskawki w tym roku. Choć na rynku dostępnych jest coraz więcej krajowych owoców, to internauci pozostają bezlitośni - ich miażdżąca krytyka dotyczy głównie stosunku jakości do ceny żywności, a także ogromnej różnicy polskich produktów wobec owoców sprowadzanych z zagranicy.

Stwierdzenia te budzą w producentach żywności ogromny sprzeciw, a fora internetowe pełne są słownych przepychanek, w których nie brakuje wyjątkowo gorzkich stwierdzeń. 

Polskie owoce? "Mijam z daleka"

Rolnicy, którzy zajmują się szklarniową uprawą truskawek, mogą się właśnie pochwalić pierwszymi w tym roku zbiorami. Choć sezon na te owoce przypada na czerwiec, już teraz w sklepach można spotkać truskawki polskiego pochodzenia.

Kwestia powinna cieszyć, bo konsumenci mogą w ten sposób wspierać polskie rolnictwo, wybierając polskie owoce zamiast włoskich czy hiszpańskich. Tutaj pojawia się jednak problem: opinie, które można przeczytać na temat krajowych płodów rolnych w internecie, są prawie jednoznacznie negatywne.

Internauci są oburzeni cenami polskich truskawek, które są kilkukrotnie wyższe od tych sprowadzanych z miejsc oddalonych o tysiące kilometrów. Co więcej, pojawia się wiele głosów, że wczesne polskie truskawki są nasycone szkodliwymi pestycydami.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-7]

W sekcji komentarzy pod jednym z artykułów na temat wczesnych polskich truskawek możemy przeczytać następujące opinie: [pisownia wszystkich wypowiedzi oryginalna]

Gorzkie słowa w sieci

Niestety, wśród setek komentarzy próżno poszukiwać słów, które wyrażają zrozumienie dla rolników. Wśród obrońców wczesnych polskich truskawek i innych płodów rolnych (a także ich cen) są jedynie... sami rolnicy.

Wiele niepochlebnych opinii dotyczy wysokiego stężenia szkodliwych substancji w owocach uprawianych przez polskich rolników. 

Jedna z osób wyraziła swoje wątpliwości w następujący sposób: 

Czy ceny świeżych polskich owoców są rzeczywiście w nieuzasadniony sposób zawyżone wobec kwot tych samych produktów sprowadzanych z zagranicy? Na to pytanie muszą odpowiedzieć zapewne sami rolnicy.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

PULS Werbeagentur/Facebook

Uprawy

Wielki labirynt kukurydziany. Tegoroczny wzór także z przekazem

Czytaj więcej >
iAGRO TV / YouTube

Uprawy

Sezon w pełni. Czereśnie lądują za stodołą. "Tak się marnuje u nas towar"

Czytaj więcej >
mrirw

Uprawy

Nadchodzi zakaz stosowania kolejnych środków ochrony roślin. MRiRW zadecydowało

Czytaj więcej >
pogoda

Uprawy

Nadchodzą afrykańskie upały? Prognozy pogody wskazują na jedno

Czytaj więcej >
naukowcy

Uprawy

Rewolucyjne zastosowanie moczu i piwa w rolnictwie. Naukowcy potwierdzili efekty

Czytaj więcej >
Krajowa Rada Izb Rolniczych - pismo z PIR

Uprawy

Fatalna sytuacja rolnika. Od miesięcy nie zarabia i nie może skorzystać z rządowej pomocy

Czytaj więcej >