RolnikInfo.pl
owoce truskawki

unsplash.com / fot. engin akyurt

"Polskie mijam z daleka". Internauci bez litości o krajowych owocach

26 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

W Polsce powoli zaczyna się sezon na najwcześniejsze truskawki w tym roku. Choć na rynku dostępnych jest coraz więcej krajowych owoców, to internauci pozostają bezlitośni - ich miażdżąca krytyka dotyczy głównie stosunku jakości do ceny żywności, a także ogromnej różnicy polskich produktów wobec owoców sprowadzanych z zagranicy.

Stwierdzenia te budzą w producentach żywności ogromny sprzeciw, a fora internetowe pełne są słownych przepychanek, w których nie brakuje wyjątkowo gorzkich stwierdzeń. 

Polskie owoce? "Mijam z daleka"

Rolnicy, którzy zajmują się szklarniową uprawą truskawek, mogą się właśnie pochwalić pierwszymi w tym roku zbiorami. Choć sezon na te owoce przypada na czerwiec, już teraz w sklepach można spotkać truskawki polskiego pochodzenia.

Kwestia powinna cieszyć, bo konsumenci mogą w ten sposób wspierać polskie rolnictwo, wybierając polskie owoce zamiast włoskich czy hiszpańskich. Tutaj pojawia się jednak problem: opinie, które można przeczytać na temat krajowych płodów rolnych w internecie, są prawie jednoznacznie negatywne.

Internauci są oburzeni cenami polskich truskawek, które są kilkukrotnie wyższe od tych sprowadzanych z miejsc oddalonych o tysiące kilometrów. Co więcej, pojawia się wiele głosów, że wczesne polskie truskawki są nasycone szkodliwymi pestycydami.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-7]

W sekcji komentarzy pod jednym z artykułów na temat wczesnych polskich truskawek możemy przeczytać następujące opinie: [pisownia wszystkich wypowiedzi oryginalna]

Gorzkie słowa w sieci

Niestety, wśród setek komentarzy próżno poszukiwać słów, które wyrażają zrozumienie dla rolników. Wśród obrońców wczesnych polskich truskawek i innych płodów rolnych (a także ich cen) są jedynie... sami rolnicy.

Wiele niepochlebnych opinii dotyczy wysokiego stężenia szkodliwych substancji w owocach uprawianych przez polskich rolników. 

Jedna z osób wyraziła swoje wątpliwości w następujący sposób: 

Czy ceny świeżych polskich owoców są rzeczywiście w nieuzasadniony sposób zawyżone wobec kwot tych samych produktów sprowadzanych z zagranicy? Na to pytanie muszą odpowiedzieć zapewne sami rolnicy.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.wieckowska@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

dron

Uprawy

Nielegalna plantacja na polu. W akcji policyjny dron

Czytaj więcej >
kampania cukrownicza

Uprawy

Kampania cukrownicza ruszyła. Obiecujące prognozy ws. produkcji cukru

Czytaj więcej >
pestycydy

Uprawy

Kolejne pestycydy wycofane z rynku. Lista dostępnych środków coraz krótsza

Czytaj więcej >
wykopki ziemniaki

Uprawy

Trwają wykopki ziemniaków. Niekorzystne wieści z pól

Czytaj więcej >
sad jabłka

Uprawy

Rolnicy pracowali na platformie w sadzie. Ciągnik wjechał na gałąź

Czytaj więcej >
pszczelarz pasieka

Uprawy

Warmińsko-mazurskie: straż graniczna wykryła nielegalny proceder w pasiece

Czytaj więcej >