RolnikInfo.pl
rolnik ryby

unsplash.com / fot. Milada Vigerova

Rolnik o sąsiedzie: "truje dzikie ptaki i zwieżęta". Porażające szczegóły wyznania

30 Maja 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Choć znacząca większość rolników i innych osób mieszkających na wsi szanuje naturę i kocha zwierzęta, to z ręki ludzi niejednokrotnie dochodzi do dramatów, których ofiarami stają się żywe istoty. Na jednej z popularnej rolniczych grup internauta podzielił się porażającym wyznaniem: osoba mieszkająca w jego okolicy truje dzikie zwierzęta, które wyjadają ryby z prywatnego stawu.

- Osoba co ma staw obok mnie truje dzikie ptaki i i zwieżęta co jedzą ryby i padline [pis. oryg.]

Mężczyzna zamieścił w poście fotografie padłych zwierząt, pytając, gdzie może zgłosić taki proceder. Nie spodziewał się jednak odpowiedzi, które będą wspierały truciciela drapieżników. 

Rolnik o martwych zwierzętach w okolicy stawu

Na jednej z popularnych grup poświęconych tematyce rolniczej możemy często śledzić interesujące dyskusje na temat uprawy roślin czy pojazdów używanych w gospodarstwie. Kilka dni temu spokój został zburzony przez wstrząsający wpis jednego z internautów.

Mężczyzna wskazał, że w jego okolicy mieści się prywatny staw, w którym hodowane są ryby. Ponieważ są one wyjadane przez dzikie zwierzęta, właściciel zdecydował się na samowolne ich wybijanie poprzez podkładanie zatrutych ryb.

Rolnik w swoim wpisie zamieścił zdjęcia przedstawiające ciała martwych zwierząt - m.in. czapli i kawek.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-7]

Reakcje innych rolników

Choć można by oczekiwać jednomyślnej reakcji innych rolników obecnych na forum w postaci krytyki poczynań właściciela stawu, to rzeczywistość okazała się być bardzo smutna.

Wielu rolników wyraziło wsparcie dla właściciela ryb, wskazując, że poprzez trucie innych zwierząt chce po prostu zadbać o swoją własność.

Inni forumowicze zarzucili rolnikowi, że zajmuje się donosicielstwem. Kolejne osoby z ironią komentowały fakt nieurodzajów, mówiąc, że sąsiad podrzucający padlinę dba o lepsze nawożenie ziemi. 

Na szczęście pojawiły się również liczne głosy, które jednoznacznie potępiły samowolne trucie zwierząt, wskazując, że istnieją inne, dużo lepsze sposoby na pozbycie się tzw. wyjadaczy ryb ze stawu. 

Warto pamiętać, że obecność drapieżników, które wyjadają ryby z prywatnych stawów nie jest sytuacją nie do rozwiązania - część właścicieli posługuje się armatkami hukowymi, których dźwięk odstrasza dzikie zwierzęta, nie tworząc zagrożenia dla ich zdrowia i życia.

Jeszcze inni korzystają z żyłek, które rozciągają nad wodą - zabieg ten uniemożliwia drapieżnikom brodzenie i wyłapywanie pokarmu. Rolnicy powinni pamiętać, że otruwanie dzikich zwierząt jest karygodnym czynem, który ma negatywny wpływ na lokalny ekosystem.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli c**hcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl**

Źródło: Facebook / Forum Okiem Rolnika

Podobne artykuły

KRIR - koszenie trawy

Zwierzęta

Krajowa Rada Izb Rolniczych apeluje o niekoszenie trawników. Wszystko dla dobra pszczół

Czytaj więcej >
owce

Zwierzęta

Policja zatrzymała transport owiec z Polski i Rumunii. Porażająca skala nieprawidłowości

Czytaj więcej >
bóbr

Zwierzęta

Bóbr jak wściekły rzucał się na krowy. Nastąpił finał

Czytaj więcej >
łoś

Zwierzęta

Konający łoś nie otrzymał pomocy. Weterynarz: "Gmina mi nie zapłaci"

Czytaj więcej >
konie

Zwierzęta

Tajemnicza śmierć 15 koni. Trwa dochodzenie ws. przyczyn zdarzenia

Czytaj więcej >
ASF - ponad 1000 przypadków

Zwierzęta

ASF nie traci na sile. Od początku roku potwierdzono ponad 1000 przypadków

Czytaj więcej >