Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Rolnik włożył dzieci do łyżki ładowacza. Doszło do tragedii
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:43

Rolnik włożył dzieci do łyżki ładowacza. Doszło do tragedii

ładowacz
commons.wikimedia.org / fot. Adikpl / CC-BY-3.0

W ostatnich dniach policja z Radomia poinformowała o dramatycznym wydarzeniu, do którego doszło na terenie jednego z gospodarstw rolnych na Mazowszu. Rolnik w wieku 70 lat pozwolił dzieciom w wieku 5 i 6 lat wejść do łyżki czołowego ładowacza rolniczego.

Podczas jazdy dzieci wypadły z łyżki maszyny. Młodszy chłopiec, pomimo reanimacji, poniósł śmierć na miejscu zdarzenia.

Rolnik przewoził dzieci ładowaczem

Gospodarstwo rolne nie jest miejscem na zabawę. Niestety, wskutek codziennej rutyny i braku wyobraźni niektórzy dorośli zapominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, nie będąc w stanie uchronić dzieci przed wypadkiem.

O makabrycznym zdarzeniu poinformowała w ostatnich dniach Komenda Wojewódzkiej Policji z Radomia. We wtorek 7 września 2021 roku w gospodarstwie w miejscowości Zagórze (gm. Wiązowna, woj. mazowieckie) 70-letni mężczyzna przewoził w łyżce ładowacza czołowego dwójkę dzieci w wieku 5 i 6 lat.

Po tym, jak dwaj chłopcy usadowili się w łyżce ładowacza, dorosły rolnik uruchomił maszynę. W pewnym momencie podczas jazdy dzieci wypadły z łyżki na ziemię.

Tragiczny finał

Obydwaj chłopcy odnieśli obrażenia ciała - wkrótce na miejscu pojawiła się karetka pogotowia.

Młodszy z chłopców doznał tak dotkliwych urazów, że pomimo przeprowadzonej reanimacji, nie udało się uratować jego życia.

6-latek został tymczasem przewieziony do szpitala. Policja nie przekazała dodatkowych informacji na temat stanu jego zdrowia.

Funkcjonariusze policji zbadali 70-letniego mężczyznę pod kątem zawartości alkoholu w organizmie. Okazało się, że rolnik był trzeźwy.

Obecnie służby pracują nad wyjaśnieniem szczegółów tragicznego zdarzenia w gospodarstwie.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: mazowiecka.policja.gov.pl