RolnikInfo.pl
piła drzewo

unsplash.com / fot. Markus Spiske

73-latek ścinał drzewo piłą łańcuchową. Nagle wydarzyła się tragedia

13 Maja 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

We wsi Bielawy doszło do tragedii podczas ścinki drzewa - 73-letni mężczyzna, operując piłą mechaniczną, został przygnieciony przez przewracający się pień. Senior zmarł na miejscu.

Okoliczności zdarzenia będzie badała prokuratura i inspekcja pracy. 

Mężczyzna przygnieciony przez ścięte drzewo

Do tragicznego zdarzenia doszło w środę 12 maja 2021 roku we wsi Bielawy na terenie województwa lubuskiego. 73-letni mężczyzna pochodzący z Dolnego Śląska przebywał w lesie, gdzie zajmował się ścinaniem drzewa.

Do tego celu używał piły mechanicznej. Najprawdopodobniej mężczyzna niewłaściwie przewidział kierunek spadania ścinanego przez siebie drzewa, ponieważ w pewnym momencie został przez nie przygnieciony.

Siła uderzenia była tak silna, że 73-latek poniósł śmierć na miejscu. Służby nie podają, czy mężczyzna znajdował się w lesie sam i po jakim czasie o wypadku zawiadomiono służby ratownicze. 

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-6]

Jak przekazuje portal wiadomosci.wp.pl, policja z Nowej Soli zapowiedziała, że wskutek decyzji prokuratury zostanie przeprowadzona sekcja zwłok seniora. Drugim organem, który będzie analizował przyczyny i przebieg wypadku jest inspekcja pracy.

Wypadki na wsi nie są rzadkością

Portal Rolnik Info nie po raz pierwszy przekazuje informacje na temat dramatycznych wydarzeń, które mają miejsce na polskiej wsi.

We wtorek 11 maja 2021 roku doszło do wypadku, w którym rolnik z Opolszczyzny został przygnieciony przez własny traktor. O akcji, w której zaangażowano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe można przeczytać w naszym tekście zatytułowanym Ciągnik przygniótł mężczyznę. W akcji śmigłowiec LPR.

Innym zdarzeniem, które okazało się mieć tragiczny finał, był wypadek z udziałem czteroletniej dziewczynki. Dziecko z województwa pomorskiego straciło życie wskutek nieodpowiedniego wykorzystania maszyny rolniczej przez jej ojca.

Więcej informacji na temat sprawy znajduje się w artykule Tragedia podczas prac polowych. Nie żyje 4-letnia dziewczynka.

Apelujemy o ostrożność podczas wykonywania wszelkich prac z wykorzystaniem maszyn i narzędzi - chwila nieuwagi może powodować trwały uszczerbek na zdrowiu, a nawet utratę życia.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Podobne artykuły

zboże

Wieś

Recydywista miał okraść rolnika. Skrył się w zbożu

Czytaj więcej >
piwnica

Wieś

Rolnik naprawiał rurę w piwnicy. Doszło do tragedii

Czytaj więcej >
Andrzej

Wieś

Tylko u nas: Andrzej z "Rolnicy. Podlasie" wyznał ile kobiet oczarował [WIDEO]

Czytaj więcej >
śmigłowiec LPR Gienek i Andrzej

Wieś

Śmigłowiec LPR u Gienka i Andrzeja. Nagłe zasłabnięcie sąsiada

Czytaj więcej >
Balin

Wieś

Pozostawieni na końcu świata. Balin - wieś, która stała się symbolem wykluczenia komunikacyjnego w Polsce

Czytaj więcej >
Gospodarstwo - straż pożarna

Wieś

Dramat w gospodarstwie. Siostra odnalazła ciało swojego brata

Czytaj więcej >