Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Ciągnik przygniótł mężczyznę. W akcji śmigłowiec LPR
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:34

Ciągnik przygniótł mężczyznę. W akcji śmigłowiec LPR

Ciągnik - straż pożarna
st. kpt. Piotr Brach/ Komenda Powiatowa PSP w Namysłowie/Facebook

We wtorek około godziny 13:30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Namysłowie wpłynęła informacja o zdarzeniu, do którego doszło w miejscowości Zawiść. Jak wynikało ze zgłoszenia, mężczyzna został przygnieciony przez ciągnik.

Po rannego przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Jak powiadomili strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Namysłowie, po dojeździe na miejsce stwierdzono, że mężczyźnie udało się wydostać spod ciągnika. Poszkodowany mężczyzna przebywał w domu, gdy na miejscu pojawiła się pomoc. 

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Na miejscu zdarzenia pojawił się także Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, którzy udzielili pomocy mężczyźnie. 

- Poszkodowany został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala celem dalszej hospitalizacji - przekazali strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Namysłowie.

Na miejscu w działaniach wzięły udział trzy zastępy JRG, 2 zastępy OSP, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie. 

Wypadki przy pracy rolniczej

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego powiadomiła, że w ubiegłym roku rolnicy zgłosili 10 974 wypadki, a odszkodowania z tytułu uszczerbku na zdrowiu lub śmierci wskutek wypadku przy pracy rolniczej wypłacono 7 872 razy. Zarówno w przypadku zgłoszeń wypadków, jak i wypłaty odszkodowań, było ich mniej niż w 2019 roku. W 2020 roku śmierć podczas pracy rolniczej poniosło 35 osób. Jak informuje KRUS, najwięcej wypadków dotyczyło upadku (3 718 przypadków), pochwyceń lub uderzeń przez ruchome części maszyn i urządzeń (958) oraz uderzeń, przygnieceń bądź pogryzień przez zwierzęta (958). 

Jak informowaliśmy pod koniec kwietnia, w miejscowości Brzezie (woj. małopolskie) doszło do tragicznego w skutkach wypadku, gdzie kierowca ciągnika został przygnieciony przez maszynę. Niestety, pomimo szybko udzielonej pomocy, mężczyzny nie udało się uratować. Więcej na ten temat można przeczytać >tutaj<. 

Fot. st. kpt. Piotr Brach/ Komenda Powiatowa PSP w Namysłowie/Facebook

Fot. Google Maps

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródła: Komenda Powiatowa PSP w Namysłowie/Facebook, KRUS