RolnikInfo.pl
Ciągnik - straż pożarna

st. kpt. Piotr Brach/ Komenda Powiatowa PSP w Namysłowie/Facebook

Ciągnik przygniótł mężczyznę. W akcji śmigłowiec LPR

13 Maja 2021

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Udostępnij:

W miejscowości Zawiść (woj. opolskie) doszło do groźnego wypadku. Jak powiadomili strażacy, mężczyzna został przygnieciony przez ciągnik rolniczy. Na miejscu zdarzenia pojawiło się Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które zabrało poszkodowanego do szpitala.

We wtorek około godziny 13:30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Namysłowie wpłynęła informacja o zdarzeniu, do którego doszło w miejscowości Zawiść. Jak wynikało ze zgłoszenia, mężczyzna został przygnieciony przez ciągnik.

Po rannego przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Jak powiadomili strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Namysłowie, po dojeździe na miejsce stwierdzono, że mężczyźnie udało się wydostać spod ciągnika. Poszkodowany mężczyzna przebywał w domu, gdy na miejscu pojawiła się pomoc. 

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Na miejscu zdarzenia pojawił się także Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, którzy udzielili pomocy mężczyźnie. 

- Poszkodowany został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala celem dalszej hospitalizacji - przekazali strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Namysłowie.

Na miejscu w działaniach wzięły udział trzy zastępy JRG, 2 zastępy OSP, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie. 

Wypadki przy pracy rolniczej

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego powiadomiła, że w ubiegłym roku rolnicy zgłosili 10 974 wypadki, a odszkodowania z tytułu uszczerbku na zdrowiu lub śmierci wskutek wypadku przy pracy rolniczej wypłacono 7 872 razy. Zarówno w przypadku zgłoszeń wypadków, jak i wypłaty odszkodowań, było ich mniej niż w 2019 roku. W 2020 roku śmierć podczas pracy rolniczej poniosło 35 osób. Jak informuje KRUS, najwięcej wypadków dotyczyło upadku (3 718 przypadków), pochwyceń lub uderzeń przez ruchome części maszyn i urządzeń (958) oraz uderzeń, przygnieceń bądź pogryzień przez zwierzęta (958). 

Jak informowaliśmy pod koniec kwietnia, w miejscowości Brzezie (woj. małopolskie) doszło do tragicznego w skutkach wypadku, gdzie kierowca ciągnika został przygnieciony przez maszynę. Niestety, pomimo szybko udzielonej pomocy, mężczyzny nie udało się uratować. Więcej na ten temat można przeczytać >tutaj<. 

Fot. st. kpt. Piotr Brach/ Komenda Powiatowa PSP w Namysłowie/Facebook

Fot. Google Maps

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródła: Komenda Powiatowa PSP w Namysłowie/Facebook, KRUS

Podobne artykuły

Pożar - ciągnik

Maszyny

Świętokrzyskie: Pożar ciągnika. Na miejscu cztery zastępy straży pożarnej

Czytaj więcej >
wypadek

Maszyny

Potężne zderzenie ciężarówki i ciągnika. 82-letni traktorzysta stracił życie

Czytaj więcej >
ciągnik pole las

Maszyny

Zaatakował dwie osoby pracujące w lesie. Później agresor zniszczył im ciągnik bagnetem

Czytaj więcej >
ciągnik

Maszyny

Rejestracja ciągnika przez nowego właściciela. Wydłużony czas na rejestrację pojazdu

Czytaj więcej >
Ciągnik - przejazd kolejowy

Maszyny

Lubelskie: Wypadek na przejeździe kolejowym. Ciągnik rolniczy zderzył się z pociągiem

Czytaj więcej >
Kradzież - ciągnik

Maszyny

Ukradli ciągnik wart ponad 100 tys. zł. Młodzi mężczyźni usłyszeli zarzuty

Czytaj więcej >