Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wieś > Tak wygląda dom Andrzeja z Plutycz. Dorobił się drogiego sprzętu
Iwona Stachurska
Iwona Stachurska 08.05.2024 16:58

Tak wygląda dom Andrzeja z Plutycz. Dorobił się drogiego sprzętu

Andrzej Onopiuk
fot. screen YtouTube/ Gienek i Andrzej Plutycze

Tego rolnika chyba nie musimy przedstawiać, jego nazwisko jest znane dzięki udziałowi w programie "Rolnicy. Podlasie". Andrzej Onopiuk, bo o nim mowa, to 41-letni rolnik z malowniczej miejscowości Plutycze, położonej na Podlasiu. Życie tego rolnika przez ostatni rok zmieniło się diametralnie, od remontu w domu, po ułożenie na podwórku kostki brukowej. Mało kto jednak wie, jakie zmiany nastąpiły w mieszkaniu Onopiuków. 

Andrzej Onopiuk z "Rolnicy Podlasie" i jego rodzina

Andrzeja Onopiuka poznaliśmy dzięki programowi "Rolnicy. Podlasie". To właśnie od pierwszych odcinków produkcji telewizji Focus TV zaczęła się przygoda z rozpoznawalnością wsi Plutycze jak i rodziny Onopiuk. 

Andrzej mieszka wraz ze swoim ojcem Gienkiem, który od jakiegoś czasu jest już na emeryturze. Sędziwy wiek Gienka wymusił na nim przepisanie całego swojego 50 hektarowego gospodarstwa na syna Andrzeja.

W gospodarstwie dwóch Onopiuków pojawia się również młodszy syn Gienka- Jarek. Mężczyzna ten mieszka w mieście w bloku, jednak często pojawia się w rodzinnej miejscowości i chętnie pomaga bratu i ojcu. 

Bracia mają jeszcze siostrę Paulinę. O najmłodszej córce wiadomo tylko tyle, że mieszka blisko ojca z mężem i dwójką dzieci: Kacprem i Niną. Żona Gienka opuściła go ponad 20 lat temu.

Termin na zrobienie opłaty mija 15 maja. Każdy rolnik musi zapłacić

"Rolnicy Podlasie". Remont domu Onopiuków

Andrzej z "Rolnicy. Podlasie" jest rolnikiem, który wzbudza niemałe emocje wśród internautów. Gwiazdor telewizji od dłuższego czasu prowadzi kanał na YouTube, tam również dzieli się z fanami każdą najmniejszą zmianą w swoim gospodarstwie czy w domu.

Rolnicy w ubiegłym roku postanowili wyremontować swoje mieszkanie. Już wtedy to była potężna rewolucja. Dom nie tylko odmalowano i wymieniono okna, ale zmiana nastąpiła też wewnątrz budynku.

Ściany zyskały nowe kolory, drzwi pomalowano, na podłodze położono panele podłogowe. Meble zostały wymienione na nowoczesne. Andrzej dorobił się też nowego telewizora oraz drogiej konsoli do gier. Super Express odwiedził rolników i pokazał efekty remontu wewnątrz domu rodziny Onopiuków.

Zrzut ekranu 2024-05-07 221524.png
fot. screen YouTube/ Super Express
Zrzut ekranu 2024-05-08 083838.png
fot. screen YouTube/ Super Express
Zrzut ekranu 2024-05-07 190451.png
fot. screen YouTube/ Super Express
Zrzut ekranu 2024-05-07 190759.png
fot. screen YouTube/ Super Express
Zrzut ekranu 2024-05-07 190721.png
fot. screen YouTube/ Super Express
Zrzut ekranu 2024-05-07 214210.png
fot. screen YouTube/ Super Express

Podwórko bez słynnego błota

Największa jednak zmiana, jaka nastąpiła u rolników z Plutycz to zmodernizowanie własnego podwórka. Wszędobylskie błoto wokół obejścia Onopiuków zostało wybrane i wywiezione. 

Prace na podwórku były koordynowane przez Jarka, który nie tylko pilnował jak one postępują, ale też przykładał rękę do poprawienia warunków u brata i ojca. Na filmach z kanału na YouTube widać, jak Jarek pomaga pracownikom w wielu etapach upiększania podwórka. 

Mało tego, że z podwórka Onopiuków zniknęło błoto, to jeszcze przed domem aż do bramy wjazdowej ma zostać położona kostka brukowa. Większość prac została już zakończona, a finalnie podwórko wygląda bardzo przyjemnie. Przy oborze wylano beton i wygładzono nawierzchnie. Takie zmiany mogą zszokować wszystkich. Zobaczcie, jak wyglądało podwórko Andrzeja Onopiuka kiedyś i obecnie.

Zrzut ekranu 2024-05-07 193702.png
fot. screen YouTube/ Super Express
Zrzut ekranu 2024-05-07 211826.png
fot. screen, YouTube/Gienek i Andrzej Plutycze
Zrzut ekranu 2024-05-07 211914.png
fot. screen, YouTube/Gienek i Andrzej Plutycze
Zrzut ekranu 2024-05-07 212051.png
fot. screen, YouTube/Gienek i Andrzej Plutycze