Ciągnik - policja
Komenda Miejska Policji w Poznaniu
Autor Aneta Wasilewska - 24 Kwietnia 2021

Ursus zatrzymany do kontroli. Liczba usterek i stan techniczny przechodzą wszelkie pojęcie

Policjanci z poznańskiej drogówki zatrzymali do kontroli ciągnik rolniczy. Jak się okazało, maszyna od 9 lat nie miała przeprowadzonych badań technicznych. Kierowca otrzymał mandat i zakaz dalszej jazdy ciągnikiem.

Do zatrzymania ciągnika doszło w czwartek 22 kwietnia bieżącego roku w miejscowości Dopiewo w województwie wielkopolskim. Funkcjonariusze z poznańskiej drogówki skontrolowani kierowcę ciągnika rolniczego marki Ursus. Podczas kontroli ilość usterek i stan techniczny pojazdu przeszedł najśmielsze oczekiwanie.

Pożar budynku gospodarczego. Zagrożony był gołębnik wraz z gołębiamiPożar budynku gospodarczego. Zagrożony był gołębnik wraz z gołębiamiCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Bez badań technicznych od 9 lat

Jak się okazało, ciągnik nie miał wykonywanych badań technicznych od 9 lat, ale to nie wszystko - z maszyny wyciekały płyny eksploatacyjne, ciągnik miał uszkodzone lampy i klosze. Funkcjonariusze dopatrzyli się także uszkodzenia lusterek i braków w oświetleniu. W przypadku bieżnika opon widać było, że od dawna nie zostały wymienione.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, kierowca ciągnika otrzymał mandat w wysokości 500 złotych i zakaz dalszej jazdy maszyną.

Poniżej zamieszczamy zdjęcia ciągnika, które zamieszczone zostały przez funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu w mediach społecznościowych.

Badania techniczne ciągników

Zgodnie z art. 81 Prawa o ruchu drogowym właściciel ciągnika rolniczego zobowiązany jest przedstawiać ciągnik do badania technicznego.

Okresowe badanie techniczne ciągnika rolniczego, przyczepy rolniczej oraz motoroweru przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, a następnie przed upływem każdych kolejnych 2 lat od dnia przeprowadzenia badania.

Warto pamiętać, że dbanie o stan techniczny pojazdu jest bardzo ważną kwestią. Poruszanie się pojazdem bez aktualnych badań technicznych, może przyczynić się do stwarzania zagrożenia na drodze. Kierowcy, którzy prowadzą pojazdy bez ważnych badań technicznych, muszą się liczyć z mandatem w wysokości do 500 zł.

ciągnik

ciągnik

ciągnik

ciągnik

ciągnik

Fot. Komenda Miejska Policji w Poznaniu

mapa

Fot. Google Maps

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: Facebook/Komenda Miejska Policji w Poznaniu, Prawo o ruchu drogowym

Następny artykuł