RolnikInfo.pl
polityk rolnik

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Znany polityk broni rolnika skazanego za gwałt. "Przestaje działać rozum"

17 Maja 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

W ostatnim czasie media obiegła informacja o rolniku, który - nakrywszy swoją żonę na niewierności z pracownikiem gospodarstwa - został oskarżony o gwałt i molestowanie seksualne. Rzekomą ofiarą rolnika miał być były kochanek jego małżonki. Sprawę wyroku pozbawienia wolności na 5,5 roku dla gospodarza skomentował komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski.

We wpisie na Twitterze unijny komisarz nie ukrywa solidarności ze skazanym rolnikiem, wskazując na działanie sądu pozbawione racjonalnego myślenia. 

Janusz Wojciechowski bez ogródek o wyroku na rolniku

Historia, której głównym bohaterem jest pan Grzegorz mieszkający w jednej ze wsi na Podkarpaciu, brzmi jak scenariusz do filmu. Niestety nie jest to fikcja, a realne życie - życie rolnika, które rozsypało się jak domek z kart przez jedną decyzję sądu.

Pan Grzegorz przed kilkoma laty przypadkowo nakrył swoją małżonkę na niewierności z jednym z ówczesnych pracowników gospodarstwa. Przez okno zlewni mleka usłyszał jednoznaczny dialog kochanków, a widok, który zastał wewnątrz budynku, nie potrzebował dodatkowych wyjaśnień. 

Jak opisywaliśmy w naszym artykule zatytułowanym Rolnik przyłapał żonę na zdradzie. Usłyszał wyrok 5,5 roku więzienia, pan Grzegorz postanowił pojednać się z żoną i zwolnić jej kochanka. Były pracownik zapowiedział okrutną zemstę - oskarżył rolnika przed sądem o molestowanie seksualne i gwałty.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-6]

Po kilku latach procesów sądowych rolnik z Podkarpacia został skazany na 5,5 roku pozbawienia wolności, co wzbudziło niemałe emocje w mediach. Głos w tej sprawie zabrał również unijny komisarz ds. rolnictwa - Janusz Czesław Wojciechowski.

Na swoim profilu na portalu Twitter polityk napisał: 

Ostra krytyka ze wszystkich stron

Decyzję sądu, który wydał wyrok pozbawienia wolności na podstawie domniemań, a nie twardych dowodów, skrytykowała nie tylko matka i siostra pana Grzegorza, ale również opinia publiczna.

Komentarz unijnego komisarza ds. rolnictwa wpisuje się w ten nurt - sugerowanie, iż w polskich sądach przestaje działać rozum, a nawet zasada domniemania niewinności są bardzo poważnymi zarzutami wobec polskiego wymiaru sprawiedliwości.

Pod wpisem Janusza Wojciechowskiego pojawiły się komentarze internautów, wśród których jeden miał szczególnie bolesny wydźwięk dla komisarza: 

Na obecną chwilę nie wiadomo, czy wyrok pozbawienia wolności dla pana Grzegorza z Podkarpacia zostanie zmieniony. Sprawa jest w toku. 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: Twitter

Podobne artykuły

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

Oszustwo "na cebulę". Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia

Czytaj więcej >
Zbiórka dla pogorzelców z Nowej Białej/Zrzutka.pl

Wiadomości

Wieś stanęła w płomieniach. Pomoc dla pogorzelców z Nowej Białej

Czytaj więcej >
prezes pis

Wiadomości

Prezes PiS o rychłych zmianach na wsi. Obietnice dla rolników

Czytaj więcej >
premier

Wiadomości

Premier o rolnictwie podczas konferencji w Balicach: "Jest oczkiem w głowie"

Czytaj więcej >
sylwia spurek

Wiadomości

Europosłanka nie chce, by zwierzęta postrzegano jako jedzenie. Internauci odpowiedzieli

Czytaj więcej >
bijatyka

Wiadomości

Bijatyka byłego radnego PiS i handlarza na targu [WIDEO]

Czytaj więcej >