Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Dramat podczas prac polowych. Maszyna okaleczyła mężczyznę
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:44

Dramat podczas prac polowych. Maszyna okaleczyła mężczyznę

pole rolnik wypadek
Facebook / KP PSP Choszczno

Nie jest tajemnicą, że wszelkie prace polowe w gospodarstwach są obarczone wysokim ryzykiem poważnych kontuzji. Do drastycznego zdarzenia doszło w ostatnich dniach w województwie zachodniopomorskim: podczas zbioru kukurydzy do pracującego mechanizmu kombajnu zostały wciągnięte nogi przebywającego na polu mężczyzny.

Pomimo szybkiej reakcji służb, maszyna amputowała mężczyźnie lewą nogę.

Dramat podczas prac polowych

Rolnicy specjalizujący się w uprawie kukurydzy doskonale wiedzą, że czas, w którym kolby osiągają dojrzałość, przypada na przełom września i października. W tym czasie na pola wyjeżdżają specjalistyczne kombajny do zbioru kukurydzy.

Niestety, podczas rozmaitych prac w gospodarstwie nie brakuje dramatycznych zdarzeń, które bezpowrotnie zmieniają życie ludzi.

W czwartek 30 września 2021 roku doszło do wypadku na polu w miejscowości Czernice (gm. Choszczno, woj. zachodniopomorskie).

Jak poinformowała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Choszcznie na swoim profilu na Facebooku, zgłoszenie o mężczyźnie, który doznał kontuzji przy kombajnie, wpłynęło krótko po godzinie 13:00.

Jak się okazało, w trakcie prac przy zbiorze kukurydzy, kombajn wciągnął w swój mechanizm dolne kończyny poszkodowanego.

Akcja ratownicza i smutny finał zdarzenia

Jak przekazała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Choszcznie, na polu w Czernicach pojawili się nie tylko strażacy, ale też ratownicy pogotowia medycznego i policjanci.

Pomimo wszelkich starań służb, nie udało się zapobiec dramatowi - lewa noga poszkodowanego została amputowana przez pracujący mechanizm maszyny.

Mężczyzna został zabrany do szpitala przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Facebook / KP PSP Choszczno