RolnikInfo.pl > Wiadomości > Dramat rolnika przed żniwami. Z dymem poszło 10 ha zboża na pniu
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:41

Dramat rolnika przed żniwami. Z dymem poszło 10 ha zboża na pniu

KSRG OSP Hanna/Facebook
KSRG OSP Hanna/Facebook

12 zastępów straży pożarnej walczyło z ogniem w miejscowości Holeszów Osada (woj. lubelskie). Na miejscu spłonęło 10 hektarów zboża na pniu. Do pożaru doszło w miniony czwartek, 22 lipca bieżącego roku. Strażacy z KSRG OSP Hanna zostali zadysponowani do akcji gaśniczej w miejscowości Holeszów Osada w gminie Hanna o godzinie 16:30.

Spłonęło 10 ha zboża na pniu

Jak się okazało, dym ciągnący się przez wiele kilometrów zaniepokoił mieszkańców, którzy natychmiast zaalarmowali służby. W miejscowości Holeszów Osada płonęło zboże. Dzięki pracy strażaków udało się uratować ponad 40 hektarów upraw.

Na szczęście, podczas pożaru nikt nie został ranny. Obecnie trwa wyjaśnianie przyczyn pojawienia się ognia, a także szacowanie strat po pożarze.

W akcji gaśniczej na miejscu zdarzenia brało udział łącznie 12 zastępów straży pożarnej. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez dyżurnego Komendanta Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, dzięki pracy strażaków udało się sprawnie opanować pożar.

Na miejscu pojawiły się zastępy SRG OSP Hanna, KSRG OSP Dołhobrody, OSP Zaświatycze, OSP Holeszów, OSP Lack, JRG Włodawa, JRG Biała Podlaska, KSRG OSP Sławatycze, KSRG OSP Sosnówka, KSRG OSP Podedwórze Cysterna oraz JRG Włodawa.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected] Źródło: KSRG OSP Hanna/Facebook

Powiązane