Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wieś > "Rolnicy.Podlasie". Widzowie nie dowierzają. Andrzej Onopiuk wziął się do pracy
Iwona Stachurska
Iwona Stachurska 12.06.2024 17:36

"Rolnicy.Podlasie". Widzowie nie dowierzają. Andrzej Onopiuk wziął się do pracy

Andrzej Onopiuk
fot. screen Gienek i Andrzej Plutycze, YouTube

Rolnik z podlaskiej wsi Plutycze wprawił niedawno widzów w osłupienie. Andrzej Onopiuk słynie raczej z braku chęci do fizycznej pracy. Tym razem jednak zakasał rękawy i postanowił pokazać, że nie straszna mu robota. Dla odmiany Jarek tylko operował ładowarką, natomiast Andrzej nakładał na nią bloczki cementowe, pozostałe po budowie przybudówki.
 

Andrzej Onopiuk kontra brat Jarek

Rodzina Onopiuków to bez wątpienia ulubieńcy większości widzów programu "Rolnicy.Podlasie". Swoim nietuzinkowym poczuciem humoru, Gienek i Andrzej potrafią rozbawić do łez nie jednego ponuraka. Wszystko za sprawą życiowego podejścia najstarszego syna Gienka, który nie garnie się do jakiejkolwiek ciężkiej pracy.

Aby unikać wysiłku fizycznego, Andrzej posługuje się najbardziej wyszukanymi wymówkami. Internauci wiele razy zwracali uwagę na ogrom pracy wykonanej przez Jarka. Chwalili i doceniali młodszego brata, jednocześnie ciskali piorunami w Andrzeja. 
 

Nie żyje zasłużona rolniczka. Walczyła o polską wieś

Andrzej Onopiuk też człowiek

Rolnik zapewne nie zwracał większej uwagi na negatywne i obrażające go komentarze, które pojawiały się pod jego filmikami na YouTube, a uwierzcie mi, jest ich mnóstwo. Andrzej praktycznie wcale odpisywał na falę krytyki skierowaną w jego stronę, zupełnie jakby się tym nie przejmował. 

Być może jednak niektóre komentarze dotyczące jego lenistwa mogły trafić go w serce. Stąd zmiana w zachowaniu Andrzeja, który pokazał widzom, że jednak potrafi pracować. Czy jednak nie jest to zmiana tymczasowa i na potrzeby kręcenia kolejnego filmu youtuberowych rolników?

Andrzej Onopiuk zebrał słowa uznania

Jeden z ostatnich filmików na kanale "Gienek i Andrzej Plutycze" na YouTube, niespodziewanie pozytywnie zaskoczył subskrybentów, których rolnicy mają już ponad 121 tysięcy. Rolnik wraz ze swoim bratem, zabrali się za wywożenie bloczków cementowych, które pozostały po budowie. 

Tym razem jednak to Andrzej pracował, a Jarek siedział za kierownicą ładowarki. Nie uszło to uwadze niektórym internautów, którzy ograniczyli szyderstwa w kierunku rolnika. Pojawił się nawet komentarz pozytywny.

Pierwszy w historii Plutycz filmik, w którym Andrzej napracował się bardziej niż Jarek - pochwalił rolnika internauta.

Andrzej pokazał, że potrafi jeździć ładowarką

Podobnie było z komentarzami dotyczącymi braku zapału i zarzekania się Andrzeja, co do obsługi ładowarki. To prawda, Onopiuk pierwotnie mówił, że nie zamierza szkolić się na operatora nowej maszyny, jednak i to też się zmieniło. Andrzej pokazał po raz kolejny, że jak chce to i potrafi. No, może nie jest mistrzem kierownicy ale widać, że się stara zrobić coś więcej i to bez pomocy młodszego brata. 

Kolejnym dowodem na zmianę postawy rolnika z Plutycz jest próba upiększenia ogródka wokół domu Onopiuków. Andrzej postanowił dodać tam trochę koloru, dlatego wyciągnął stare opony, pomalował je i zrobił skalniak. Czyżby kwiaty w ogródku rolnika były zachętą dla potencjalnej przyszłej partnerki Andrzeja? Czas pokaże.