Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Zwierzęta > Świnia w opałach. Przeżyła niemożliwe, uratowali ją strażacy
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:35

Świnia w opałach. Przeżyła niemożliwe, uratowali ją strażacy

świnia straż pożarna
Facebook / Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie

Na szczęście świnia została uratowana dzięki szybkiej i zdecydowanej akcji pomocowej strażaków. 

Świnia w opałach

Jak możemy przeczytać na facebookowym profilu Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej z Lublina, w czwartek 22 kwietnia 2021 roku doszło do niecodziennego zdarzenia: do studzienki wpadła świnia.

Zwierzę oczekiwało na pomoc ludzi na terenie jednego z gospodarstw we wsi Zemborzyce Tereszyńskie w gminie Konopnica na Lubelszczyźnie.

Okazało się bowiem, że świnia wpadła do niezabezpieczonego otworu studzienki, która miała głębokość dwóch metrów.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-7]

Bohaterka niniejszej historii przeżyła upadek, a na miejsce przyjechali wkrótce strażacy z JRG w Lublinie i OSP w Pawlinie. Druhowie bez wahania zdecydowali się na pomoc świni - korzystając z pasów transportowych, wyciągnęli ją na powierzchnię.

Z relacji strażaków na facebookowym proflu KM PSP z Lublina wiemy, że zwierzak został przekazany swojemu właścicielowi i nie odniósł poważnych obrażeń. Nie wiadomo jednak, jakie były przyczyny tego, że świnia biegała wolno, wskutek czego znalazła się w studzience. 

Zwierzęta, które czekają na pomoc

Choć wielokrotnie słyszymy o niezwykle przykrych i bulwersujących przypadkach złego traktowania zwierząt, to ze świata płynie również wiele informacji, które udowadniają, że wiele stworzeń zawdzięcza życie ludziom o dobrych sercach.

Całkiem niedawno redakcja Rolnik Info pisała o koniu, który przewrócił się w grzęzawisku - od niechybnej śmierci uratowali go strażacy. Więcej na ten temat można przeczytać w naszym tekście zatytułowanym Koń uwięziony w głębokim błocie. Wyjątkowa akcja straży pożarnej

W trudnych sytuacjach znajdują się nie tylko świnie i konie, ale również krowy. W kwietniu podlascy strażacy ratowali cielę, które wpadło do szamba. Szczegóły akcji są dostępne w artykule Podlasie: cielak wpadł do szamba. Strażacy ruszyli na pomoc.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Facebook / Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie