RolnikInfo.pl
mleko Walia

Twitter / @MayLewis19

Walia: zawartość cysterny wylała się do rzeki. "Kraina mlekiem i miodem płynąca"

18 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Na twitterowym profilu rolniczki z Walii możemy zobaczyć krótką relację wideo z niezwykłego zdarzenia. Wskutek wypadku zawartość cysterny w postaci około 28 tysięcy litrów mleka wyciekła do rzeki Dulais, zabarwiając ją całkowicie na biało.

Choć widok ten budził wśród mieszkańców okolicy niemałe rozbawienie, to należy podkreślić, że mleko - pomimo, iż jest produktem pochodzenia naturalnego - może mieć negatywny wpływ na stan wodnego ekosystemu rzeki. 

Mleczna rzeka w Walii

Niecodzienne zdarzenie zostało udokumentowane przez rolniczkę May pochodzącą z hrabstwa Carmarthenshire na terenie południowej Walii. Film pojawił się na Twitterze 14 kwietnia i w szybkim tempie obiegł brytyjskie i zagraniczne media.

Co tak naprawdę się stało w okolicy rzeki Dulais? Wiemy, że na drodze A482 w miejscowości Llanwrda doszło do kolizji, w wyniku której zawartość cysterny - około 28 tysięcy litrów mleka - dostało się do rzeki. W efekcie woda nabrała białego, nietransparentnego koloru.

Świadkowie, którzy spostrzegli, że rzeka przybrała biały kolor, żartowali, że teraz na miejscu powinny zjawić się wielkie ilości płatków kukurydzianych. Choć sprawa może wyglądać dość zabawnie, to jednak stanowi niemałe zagrożenie dla środowiska naturalnego.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-5]

Zagrożenie dla środowiska

Nie trzeba nikomu uświadamiać, że rzeki nie są naturalnym miejscem, w którym można spostrzec mleko. Wodny ekosystem cechuje się kompletnie innymi właściwościami chemicznymi, a obecne w wielkich ilościach mleko może spowodować śmierć roślin i zwierząt.

Lokalne służby zaapelowały do mieszkających w okolicy osób, by na bieżąco przyglądały się rzece i żyjącym w niej organizmom. Jak napisał jeden z komentatorów wpisu rolniczki May, obecność mleka spowoduje zaburzenie ilości tlenu w wodzie, co doprowadzi do eutrofizacji i śmierci zwierząt i roślin.

Jeszcze inna osoba dodała, że - jej zdaniem - mleko w rzece jest gorsze, niż wylanie na nią oleju. Sprawą zajmują się odpowiednie służby. 

Jeden z polskich internautów podsumował niecodzienne zdarzenie w komentarzu na jednym z portali informacyjnych, pisząc o cysternie: 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

źródło: Twitter / MayLewis19, wp.pl

Podobne artykuły

emilka

Wieś

Fani Emilki zaskoczeni nową wiadomością. W "Rolnicy. Podlasie" pojawi się nowa bohaterka

Czytaj więcej >
pożar

Wieś

Awaria kombajnu. Sześć hektarów zboża poszło z dymem

Czytaj więcej >
gienek rolnicy podlasie

Wieś

"Rolnicy. Podlasie": Gienek trafił do szpitala. Przerwano nagrania

Czytaj więcej >

Wieś

Pracował kombajnem po 22:00. Sąsiedzi z miasta zadzwonili po policję

Czytaj więcej >
śmieci

Wieś

Zostawił stertę śmieci na łące rolnika. Zdradził go mały szczegół

Czytaj więcej >
odrolnienie

Wieś

Rolniczka chce zablokować odrolnienie ziemi. Zaskakujący powód

Czytaj więcej >