Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wieś > Walia: zawartość cysterny wylała się do rzeki. "Kraina mlekiem i miodem płynąca"
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:36

Walia: zawartość cysterny wylała się do rzeki. "Kraina mlekiem i miodem płynąca"

mleko Walia
Twitter / @MayLewis19

Choć widok ten budził wśród mieszkańców okolicy niemałe rozbawienie, to należy podkreślić, że mleko - pomimo, iż jest produktem pochodzenia naturalnego - może mieć negatywny wpływ na stan wodnego ekosystemu rzeki. 

Mleczna rzeka w Walii

Niecodzienne zdarzenie zostało udokumentowane przez rolniczkę May pochodzącą z hrabstwa Carmarthenshire na terenie południowej Walii. Film pojawił się na Twitterze 14 kwietnia i w szybkim tempie obiegł brytyjskie i zagraniczne media.

Co tak naprawdę się stało w okolicy rzeki Dulais? Wiemy, że na drodze A482 w miejscowości Llanwrda doszło do kolizji, w wyniku której zawartość cysterny - około 28 tysięcy litrów mleka - dostało się do rzeki. W efekcie woda nabrała białego, nietransparentnego koloru.

Świadkowie, którzy spostrzegli, że rzeka przybrała biały kolor, żartowali, że teraz na miejscu powinny zjawić się wielkie ilości płatków kukurydzianych. Choć sprawa może wyglądać dość zabawnie, to jednak stanowi niemałe zagrożenie dla środowiska naturalnego.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-5]

Zagrożenie dla środowiska

Nie trzeba nikomu uświadamiać, że rzeki nie są naturalnym miejscem, w którym można spostrzec mleko. Wodny ekosystem cechuje się kompletnie innymi właściwościami chemicznymi, a obecne w wielkich ilościach mleko może spowodować śmierć roślin i zwierząt.

Lokalne służby zaapelowały do mieszkających w okolicy osób, by na bieżąco przyglądały się rzece i żyjącym w niej organizmom. Jak napisał jeden z komentatorów wpisu rolniczki May, obecność mleka spowoduje zaburzenie ilości tlenu w wodzie, co doprowadzi do eutrofizacji i śmierci zwierząt i roślin.

Jeszcze inna osoba dodała, że - jej zdaniem - mleko w rzece jest gorsze, niż wylanie na nią oleju. Sprawą zajmują się odpowiednie służby. 

Jeden z polskich internautów podsumował niecodzienne zdarzenie w komentarzu na jednym z portali informacyjnych, pisząc o cysternie: 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

źródło: Twitter / MayLewis19, wp.pl

Tagi: Mleko Wieś